Tag Archives: врела вода

(Рецепт) СЕКОЕ УТРО ПИЈТЕ ЧАША ЗОВРИЕНА ВОДА СО ОВОЈ ЗАЧИН: Килограмите ќе исчезнат а ќе решите и здравствени проблеми!

Ако мислевте дека е цимет, се лажете. Овој зачин е уште поефикасен. Морско оревче може да се користи при подготовка на разни салати, супи, сосови, јадења, слатки, но малкумина знаат колку е моќен овој зачин кога е диетата во прашање. Бидејќи е богат со влакна, морското оревче делува така што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Е ОВА СЕ ВИКА ДУПКА НА ПАТ: Два автомобили упаднале во дупка со врела вода што одеднаш се отворила на улица во Русија!

Огромна дупка полна со топла вода што одеднаш се отворила денеска во Русија „проголтала“ два автомобила. Тојота и Нисан паднале како жртви на кратерот што се отворил на раскрсницата во Новосибирск. „Два автомобили целосно потонаа. Ужасно е”, рекол еден очевидец за локалните медиуми НГС. Лексусот што бил зад нив избегнал …

Повеќе »

(ВИДЕО) За само 15. минути исчистете загорено тавче – со нешто што секој го ИМА ДОМА!

Овој трик ќе ги воодушеви сите домаќинки. Чистењето на тавата по пржењето може да биде многу тешка работа, што ја сакаат малку домаќинки. Тогаш обично треба да ја оставиме тавата да стои во топла вода, а кога нечистотиите ќе омекнат, започнува сериозно чистење со помош на жица и течност за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛЕН СОВЕТ – ДРВЕНИ ЛАЖИЦИ СЕ ПОВАЛКАНИ ОТКОЛКУ ШТО МИСЛИТЕ! Жена измила сè од лажицата, на многумина им се згадило, но ТРИКОТ ЌЕ И ПОМОГНЕ НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА

Шантела Мила од Мелбурн во Австралија смислила одличен трик за чистење што го споделила на својот ТикТок канал откако била инспирирана од поранешен судија. Шантел на видеото открила начин како да се исчисти дрвена лажица. Таа ја потопила на десет минути во врела вода. Наскоро, на површината се појавиле нечистотии. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Излегол надвор на -46 °C и го пробал трикот со топла вода:Погледнете што се случило!

Кога овој човек од Алјаска го снимал видеото за Јутјуб, надвор било мраз ладно. Било дури – 46 Целзиусови степени под нулата и навистина не било лесно да се остане надвор повеќе од неколку минути. Тој го искористи студот да испроба експеримент со топла вода. Погледнете што се случило кога …

Повеќе »

ТОЈ ЛУД СВЕТ: Американка намерно попарила тригодишно дете со жешка вода бидејќи се измочало на подот!

Патриша Бухан од Њу Џерси, мајка на четири деца, признала дека  намерно попарила тригодишно дете со жешка вода бидејќи се измочало на подот. Бухан признала во судот дека му наредила на детето да ја соблече облеката и да влезе во када, по што го потурила со зовриена вода од тенџере …

Повеќе »