Tag Archives: вреди

(ФОТО) ПРЕУБАВАТА ИТАЛИЈА – Три неверојатни места кои вреди да се посетат!

Со многу помалку гужви, ова историско рибарско село покажува друга страна на животот во венецијанската лагуна… Иако патот најверојатно ќе ве однесе до Милано, Рим или Фиренца, имајте на ум дека Италија е преполна со прекрасни мали гратчиња и дека нема да ве разочараат ако ги посетите. Земјата во обликот …

Повеќе »

НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ ОД ВРСКАТА додека не ги направите овие 5. РАБОТИ

Прилично вообичаен консензус е дека љубовта бара работа. Сепак, 80. отсто од Американците помлади од 30. години веруваат во сродна душа, идејата дека постои една совршена личност која само чека да биде пронајдена. Постигнувањето на долгорочна љубов обично не е лесно, дури и кога ќе ја сретнеме вистинската личност. Сепак, …

Повеќе »