Tag Archives: врање

(ВИДЕО) 200 Македонци дошле во Врање по вакцина, па направиле забава: Џокси им ја пеел „На Велигден..:“

По билбордите на повеќе локации во градот во кои им се заблагодаруваа на Србија, луѓето од Македонија кои беа вакцинирани против вирусот КОВИД-19 во Врање преку здружението „Спона“, денес во знак на благодарност настапија пред Спортската сала и им поделија подароци, чоколади и бонбониери, на официјални лица и новинари. Како …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО – ТРЕБА ДА УЧИМЕ ОД НИВ: Несекојдневна петиција во Врање против Лепа Брена: Не сакаме нејзин концерт, поправете ги школите и тоалетите!

Лепа Брена не е пожелна на културната манифестација Денови на Врање, што се одржува од 22. до 25. август, затоа што некои граѓани сметаат дека е премногу скапо! Затоа тие покренале петиција за да го спречат нејзиниот концерт и да ги пренаменат парите, што таа ги става во џеб, во …

Повеќе »