Tag Archives: володимир зелебски чевли

(ФОТО) Чеченскиот лидер носи чизми од 2.000 долари, а Зеленски патики од 44 евра

Озлогласениот чеченски лидер Рамзан Кадиров, за разлика од украинскиот претседател Володимир Зеленски, не се облекува скромно за да му се приближи на народот, туку со облеката сака да испрати порака за својата супериорност. Имено, тој често може да се забележи во скапите чизми на Прада, во кои се појавил неодамна, …

Повеќе »