Tag Archives: возачка дозвола

(ФОТО) Добил дозвола – половина час подоцна и парична казна

Само половина час откако го положил возачкиот испит, неименуван возач во Велика Британија бил запрен од полицијата и добил казна. Според британската полиција, за време на застанувањето, возачот гордо ја покажал својата возачка дозвола со насмевка на лицето, но насмевката на неговото лице брзо исчезнала кога добил казна од 465. …

Повеќе »

(ВИДЕО) За возење по пруга казнет со огромна парична казна но и затвор…

Се уште не е познато зошто се одлучил за опасен маневар што предизвикало одложување на железничкиот сообраќај, но и екстремно големи лични проблеми. 31-годишен Британец одлучил на почетокот на мај со својот SUV Mitsubishi Pajero да се вози на пруга недалеку од Бирмингем. Откако ја поминал станицата во Дадестон, тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само едно лице на светот може легално да вози без возачка дозвола

Возачката дозвола е документ кој ја докажува способноста за возење одредени категории возила. Но, некому не му треба. Не мислиме на сите оние престапници кои продолжуваат да возат и по одземањето на возачката дозвола, како и оние кои никогаш не полагале возачки испит, и редовно учествуваат во сообраќајот со возење …

Повеќе »

(ФОТО) Полицајците не можеле да поверуваат кога виделе што вози на кровот на Фордот – Го исклучиле од сообраќајот!

ПОЛИЦИЈАТА запрела Форд кој имал нелегално оптеретување на покривот. Полициската патрола останала во чудо кога добила повик од загрижени возачи за тоа што виделе на патот. Наскоро испратиле патрола и го запреле Фокус во близина на Трнава, педесетина километри северно од Братислава. Компактот од првата генерација на Форд имал огромно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како тоа да го покаже на полицаец? Се сликала за возачка дозвола па занемела кога видела НА ШТО ЛИЧИ!

Некој тука направи опасна грешка Маските за лице станаа дел од секојдневниот живот, но во некои ситуации навистина треба да се избегнуваат. Лесли Пилгрим од Лагуна Хилс во Калифорнија дошла во полициската станица да ги заврши формалностите за вадење на возачката дозвола. Колку што била напната поради важноста на вадењето …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ЛЕЛЕ…Овие возачи своите автомобили ги довеле во невозможни ситуации…Спасување…многу тешко!

На нивните автомобили под итно им е потребна заштита, кон нив се однесуваат крајно неодговорно. На секој возач му се случува по некоја грешка во сообраќајот, што може да има помали или поголеми последици по нивните лимени миленици, но постојат и возачи кои секогаш одново ги оштетуваат своите автомобили. Нивните …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАКА СЕ ПРАВИ ТОА ВО СВЕТОТ – КАМИОНЏИЈА добил 6. месеци затвор поради „ЛУД ПОТЕГ“: Како само се сетил да направи вакво нешто!

Британски возач на камион добил шест месеци затвор за опасно и недозволено полукружно вртење. Поточно, тој се обидел да се вклучи на автопатот М6 кај Стафордшир од спротивната насока. Во тој момент, автомобилите оделе со околу 100 километри на час, а камионџијата мислел дека ќе биде добра одлука токму тука …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА ПИЕШ НЕ ВОЗИ: Невидена мерка за несовесните возачи во Молдавија!

Си возел пијан, ја сакате возачката дозвола назад? Може, работи во мртовечницата на труповите убиени во несреќите… Прекршителите од државата добиваат шанса за „искупување“ со дополнителна едукација за штетноста на возење во пијана состојба…Молдавија, сместена помеѓу Романија и Украина, е најсиромашната земја во Европа и е позната и како земја …

Повеќе »

ТОЈ ЛУД СВЕТ – МИСЛЕЛА ДЕКА НЕ ИЗГЛЕДА СОМНИТЕЛНО: Возела без дозвола, имала дрога кај себе и се обидела да се претстави како нејзината ќерка (20) а по неа имало потерница!

Хедер Илејн Гарсија, од Јута, била уапсена додека возела со истечена дозвола, но тоа било најмал од нејзините проблеми. Поточно, кога полицијата го запрела нејзиниот автомобил, Хедер (38) се обидела да се претстави како нејзината 20-годишна ќерка и мислела дека тоа ќе помине. Службеникот ја погледнал жената со многу специфичен …

Повеќе »