Tag Archives: возачи

(ВИДЕО+ФОТО) Што возат возачите на Формула 1 приватно

Нивната работа е да ги возат најбрзите автомобили на светот, а од тоа не се откажуваат ниту во слободно време. Возачите на Формула 1 веројатно се во групата на најдобрите во светот, заедно со можеби уште „полудите“ рели возачи. Често живеат брзи животи, не прават компромиси и го бараат само …

Повеќе »

(ФОТО) Во Германија, ги повикуваат возачите да штедат: „Намалете ја брзината и возете помалку!“

ГЕРМАНИЈА е една од најзависните европски земји од руската енергија, а работите станаа уште покомплицирани откако таа одлучи да се откаже од нуклеарната енергија. Во Германија, се добро свесни за нивната енергетска ранливост и во моментов работат на превенција со цел да се справат со предизвиците што е можно посилно. …

Повеќе »

Рај за роднините на функционерот? Директорот заработува три пати повеќе од премиерот, чистачката 1.200 долари…

Директорот на албанскиот фонд за развој, Дритан Аголи, заработува околу 7.000 долари месечно. Тоа е речиси три пати повеќе од премиерот Еди Рама, кој е платен околу 2.200 долари и претседателот на Албанија, Илир Мета, чија плата е 2.500 долари, пренесува Gazeta ekspres. Според последните податоци, најплатениот возач на албанскиот …

Повеќе »

(ФОТО) Британските супермаркети на полиците ставаат „зеленчук од картон“

СУПЕРМАРКЕТИТЕ во Велика Британија користат картонски слики од овошје, зеленчук и други намирници за да ги пополнат празнините на полиците поради проблеми со снабдувањето, пишува Guardian. Теско почна да користи слики од аспарагус, моркови, портокали и грозје, што предизвика потсмев на социјалните мрежи. Tesco have the fake asparagus out this …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ЛЕЛЕ…Овие возачи своите автомобили ги довеле во невозможни ситуации…Спасување…многу тешко!

На нивните автомобили под итно им е потребна заштита, кон нив се однесуваат крајно неодговорно. На секој возач му се случува по некоја грешка во сообраќајот, што може да има помали или поголеми последици по нивните лимени миленици, но постојат и возачи кои секогаш одново ги оштетуваат своите автомобили. Нивните …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДОВИШТЕ ГО БЛОКИРАЛО АВТОПАТОТ: Никој не очекувал, а таа само излегла да прошета и наравила хаос!

Возењето со автомобил знае да биде динамично, возачите главно се навикнати на навалици, судари, дупки на патот, лежечките полицајци… Меѓутоа, возачите на ова место ги изненадила една ситуација која никој не ја очекувал. Имено, една анаконда долга повеќе од два метри одлучила да оди на прошетка, но не одела во …

Повеќе »