Tag Archives: водопад

(ФОТО) Кочанскиот водопад плени со убавина но згрозува ѓубрето на македонските туристи!

Корона летото и тоа како добре му дојде на туризмот во нашата земја, но и на граѓаните што подобро да ја запознаат својата татковина… Па така, секој викенд сите туристички места се преполни, и тоа радува, но згрозува тоа што после секој викенд домаќините мораат да чистат по нив бидејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХРАБРОСТ И ЛУДОСТ ДА ВИ ЗАСТАНЕ СРЦЕТО: Оваа алпинистка се качува по заледен водопад и не застанува!

Има луѓе кои многу сакаат екстремни спортови. Иако носат одредена опасност со нив, тоа не им пречи. Освен тоа, бидејќи тие се зависници од адреналин, тоа ги возбудува и ги прави среќни додека можат да вежбаат. Најновото видео од социјалните мрежи открива алпинистка која се искачува на заледен водопад. Може …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Врежани во карпата: Нестварни скали кои водат до Ѓаволскиот котел!

Најголема атракција се секако скалите врежани во карпата во подножјето на водопадот кои изгледаат како да излегле од некоја бајка на браќата Грим… Паилон дел Диабло или Ѓаволски котел редовно се наоѓа на списоците на некои од најубавите места во Еквадор, но и во целиот свет. Тоа е водопад на …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМО ЕДНАШ СЕ ЖИВЕЕ – ИМА 87 ГОДИНИ А Е ПОХРАБАР ОД МОМЧИЊА: Дедото го живее животот со полни гради – се спуштил по водопад!

Дедото од видеото има 87. години и е најстаро лице кое било кога се спуштило низ тобогански слап настанат по природен пат на водопад среде џунгла во Костарика. Овој спуст е долг 7,5 метри а луѓето кои му помогнале на стариот господин велат дека дедото веднаш им ставил до знаење …

Повеќе »