Tag Archives: влада на рм

Двајца министри од владата позитивни на КОВИД – 19

Министерот за образование и наука Арбер Адеми е позитивен на КОВИД -19. Тој на својот Фејсбук профил објави дека по неколкуте благи симптоми што ги имал и сомневањата дека можеби е заразен, направил тест, кој покажал дека е позитивен. „Апелирам до сите вас да ги почитувате максимално протоколите заради вашето …

Повеќе »

ВЕТУВАЊЕ „КОЛКУ ДА СЕ КАЖЕ“ – Владата немала правна основа за доделување државна награда за екипата на „Медена земја“

„Медена земја“ не доби Оскар но во изминатата година ја прослави Македонија во целиот свет.Освоија неброени награди, признанија и го свртеа вниманието на светот на една малечка земја во која се прават одлични филмови. Но, покрај тоа што „Медена земја“ беше и е ценета во светот, но тоа треба некој …

Повеќе »