Tag Archives: влада на кина

ОДЛУЧНО – КИНЕЗИНКА ЈА ТУЖИ СВОЈАТА ВЛАДА. Татко и починал поради заташкување на короната а сега треба да ја платат виситнската цена!

Кинезинка презема законски мерки против владата поради, како што вели, погрешниот одговор на пандемијата КОВИД-19 што го убила нејзиниот татко – велејќи дека верува дека службените лица „прикривале некои факти“. Џао Леи од Вухан поднесува тужба со која бара обештетување и ретко јавно извинување од владата, објави Скај Њуз. „Мислам …

Повеќе »