Tag Archives: виролог

(ВИДЕО) АПЕЛ – „ЛУЃЕ, КОРОНАТА НЕ Е ЧУМА“: Италијански виролог застанал против хистеријата во врска со панедмијата на КОВИД – 19: Новиот карантин би бил смртоносен!

Италијанскиот виролог Џорџо Палу изјавил дека вирусот корона е опасен, смртоносен за некои, но дека, генерално, смртноста е ниска и, секако, не е на ниво на чума. „Ние мора да престанеме со оваа хистерија“, рекол Палу во интервју за дневниот весник „Кориере дела сера“, кој се смета за главен гласник …

Повеќе »

ГЕРМАНСКИ ВИРОЛОГ ПОРАЧАЛ: Короната нема да исчезне, ќе стане нов вид постојано присутен вирус!

Еден од водечките германски виролог и директор на Институтот за вирологија и истражување на ХИВ на Универзитетот во Бон, професорот Хендрик Штрек, денес изјавил дека не очекува вирусот корона да исчезне, туку да стане нов вид на постојано присутен вирус. „Во моментов има четири ендемични вируси на корона во светот …

Повеќе »

РУСКИ ВИРОЛОГ ПРЕДУПРЕДУВА: Постојат три можни сценарија во борбата со КОРОНА ВИРУСОТ! Најлошото никој не сака да го слушне!

Пандемијата на коронарен вирус во најдобар случај ќе се намали во текот на летото, а во најлош случај ќе остане во Русија уште една сезона, изјавил рускиот виролог од Далечниот источен федерален универзитет Михаил Шчелканов за „NTV“. „Најдоброто сценарио на случај подразбира дека со доаѓањето на летото, нашите европски и …

Повеќе »