Tag Archives: винисус

(ВИДЕО) Гвардиола се фатил за глава и клекнал на тревата. Знаел што следи…

СПЕКТАКЛОТ Манчестер Сити – Реал (4:3) во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите донесе низа сцени кои станаа вирални. Сепак, не се сите поврзани со голови, асистенции или дриблинзи, барем не директно. Една од нив е реакцијата на домашниот тренер во 55. минута, при водство на Сити со 3:1 …

Повеќе »