Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Политичари во бизарно видео се обиделе да направат по 22. склекови – луѓето им се смеат!

Двајца републикански сенатори одлучија да направат 22. склекови за да ја зголемат свеста за просечниот број на 22. воени ветерани кои се самоубиваат во текот на еден ден. Како дел од републиканскиот конгрес, Том Котон и Чак Грасли решиле да демонстрираат колку се силни, но не ги воодушевиле сите. 🚨Update …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мажи во теретана коментирале девојка – на луѓето им се „превртува желудникот“

КОРИСНИК НА ТИКТОК снимил двајца мажи како коментираат жена што вежба во теретана. Во видеото од 1,8 милиони прегледи, двајца средовечни мажи ја гледаат девојката на лента за трчање и велат дека е „зрела за берење“ и дека им се допаѓа мирисот на нејзиниот парфем. „Мирисот на жена што поминува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлерот за новиот филм на „Марвел“ за само три дена собрал повеќе од 10. милиони прегледи

Пред неколку дена излезе официјалниот трејлер за новиот филм на Марвел, а веќе го прегледаа повеќе од 10 милиони луѓе само на Јутјуб. Во новиот блокбастер насловен „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings“ (Шанг-Чи и легендата на десетте прстени), главната улога ја игра Симу Лиу, а многу фанови …

Повеќе »

(ВИДЕО) 39.000.000 ЛУЃЕ СЕ ШОКИРАЛЕ СО ОВАА СНИМКА ОД ВЕНЧАВКА: Парот опасно се ПОСРАМОТИЛ бидејќи невестата заборавила на една БИТНА работа!

Една американска невеста доживеала голема непријатност на свадбата. Таа не носела една од поважните работи, а за тоа дознале сите гости, како и 39.000.000 луѓе кои го гледаале ова видео на „ТикТок“. Во западната традиција, фрлањето на жартиерата на невестата на толпа неженети мажи е еднакво на фрлање бидермаер на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Златен ретривер и германски овчар се скарале поради креветот – снимката е ХИТ!

СОПСТВЕНИЦИТЕ на Златниот ретривер Бејли и германскиот овчар Роки ја снимиле нивната кавга околу креветот. Имено, Бејли влегол во собата и го пронашол Роки на својот кревет. Веднаш го оттурнал, но Роки не сакал да се предаде без борба. Секој влечел на своја страна неколку минути, а сопствениците снимиле урнебесна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо пред прес конференцијата видел „Кока кола“ па направил шоу: Неговата реакција е ХИТ!

АКТУЕЛНИОТ Европски шампион Португалија го отвора Европското првенство во вторник. Нивен прв противник е Унгарија, која ќе ги пречека Кристијано Роналдо и Португалија во преполната Арена „Пушкаш“ во Будимпешта. Унгарија е единствената од сите организатори на ова Евро што дозволи целосен капацитет на стадионот, па на овој натпревар ќе бидат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗРЕЛО И ЗА ПОЧИТ: Мартинијан Кириловски за „Гранд“ објави нова песна која не може да не ви се допадне!

Мартинијан Кириловски пред една година дипломира и стана менаџер на бизнис логистика, но музиката е неговата најголема љубов и продолжува понатаму, а сега не воодушеви со најновата песна… Балканската јавност го запозна како еден од најталентираните Македонци кој се натпреваруваше на „Ѕвездите на Гранд“. А пред две години и како …

Повеќе »

(ФОТО) Лео Меси јавно се заблагодарил на 9. годишно девојче на посебното фудбалско видео:„Ти и генијална!“

ЛИОНЕЛ МЕСИ во моментов е на подготовки со репрезентацијата на Аргентина пред Копа Америка. Своето време го скратува со активности на социјалните мрежи, па забележал видео од 9-годишното девојче Фелиситас Флорес. Талентираната Фелиситас му испратила видео од нејзината техника со топка, а sвездата на Барселона не останала рамнодушна.   View …

Повеќе »

(ВИДЕО) Магдалена Алексовска – Маги ја промовираше “Друг да ме нема”

Вчера,  први јуни 2021 година, преку каналот Јутјуб беше промовирана новата песна  на Магдалена Алексовска – Маги, “Друг да ме нема”.   Музика: Кирил Бабамов Текст: Весна Малинова Бабамов Аранжман: Кирил Бабамов Продуценти: Кирил Бабамов, Дејан Момироски и Весна Малинова Бабамов Снимање, едитирање, микс и мастеринг: XL Момироски Студио   Акустична …

Повеќе »