Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Тато бил задолжен за снимање на дечињата но вниманието му го „одвлекол“ друг настап!

Тато наместо настапот на дечињата го снимил настапот на разиграната учителка… Родителите понекогаш не се ентузијасти поради училишните претстави, но еден тато си нашол друга занимација и влетал во големи проблеми. Наместо да ја снима бината, вниманието му го привлекла учителката која играла со дечињата. Тато целиот настап го минал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Александра Јанева направи одличен избор!

По подолго време поп-пејачката Александра Јанева се врати на баладите. Новиот сингл со наслов „Се одбирам себе” е емотивна љубовна приказна и второ по ред авторско дело на тандемот Јанева-Стојановски. Аранжманот и продукцијата се на Иле Спасев. Дел од екипата која работеше на проектот е и Јана Бурче, во улога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ваква изведба на „Распукала Шар Планина“ не сте слушнале досега:Ќе ве воодушеви!

„По повод веста за најмалку 600. хектари запалена, исечена или оштетена шума на Шар Планина а дополнително колку многу штета нанесена на природата со пожарите што дивееја насекаде низ државава, со загадувања заради човечки фактори т.е расфрлани отпадоци ( хартија, пластика, отпушоци и сл.) ВИ СЕ ОБРАЌАМ СО АПЕЛ на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Промовирана првата песна и видео запис на Андреа, „I know“:Моќно и сигурно!

Младата пејачка Андреа Коевска заедно со композиторот и продуцент Александар Масевски и агенцијата „Мелем“ ја претстави својата прва песна насловена „I know“, како и видео записот за неа. Моќниот вокал на Андреа доминира и на првото слушање добивате впечаток дека станува збор за искусен изведувач, а не за 19.годишно девојче …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Легендите живеат вечно: Ако не го гледавте „Боемска рапсодија“ после ова македонско видео ќе посакате!

Ќе ни треба многу простор и време да ги наброиме наградите кои ги освои филмот „Боемска рапсодија“ посветен на Фред Меркјури, фронтменот на групата „Квин’. Но, сигурни сме дека, доколку во светот се организираше натпревар за најдобра презентација на „Боемска рапсодија“, тоа што го напраби студиото Beatrix сигурно ќе освоеше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хип-хоп артистот  С.А.М. го објави видеото за „Сакам”

Деновиве С.А.М. го објави последниот видео запис од неговиот деби албум „Огледало”. Песната се наоѓа во второто поглавје од албумот насловено како „Песни за неа”. Видеото за „Сакам” е во режија на Горан Симјановски, со креативна визија и улога во истиот се појавува Majestic. Деби албумот на С.А.М. излезе на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Риплеј“ продолжуваат со нов сингл:„Redemption Song“ на Боб Марли во нивна верзија – на македонски!

„Риплеј“ со ново парче! Направија преработка на еден светски хит „Redemption Song“ од легендарниот Боб Марли, со македонски текст и нов аражман на песната. Во тимот овој пат проектот го реализираа Мартин Мила за текст, Ангел Ќосев за аражман и изведувачите Никола Велиновски Црни – гитара и вокал, Столе Коцев …

Повеќе »

(ВИДЕО) Далибор Ѓошиќ го промовира своето најново видео за „Животе мој“

Животот и љубовта, опеани во баладата „Животе мој“, со која нашиот пејач Далибор Даки Ѓошиќ настапи на „Роса Фест“ во 2014 година, доби и свој видео запис. Во видеото, кое го работеше тимот на „Арт продукција“, учествува и синот на нашиот пејач, малиот Стефан. „Оваа песна, иако е за прв …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Екстраваганза“ газат полека но сигурно:Ново видео со „Приспивна“ за бројните фанови!

„Екстраваганза“, односно Јовче Воденичаровски (вокал и гитара) и Крсте Калевски (гитара), имаат нов сингл но и видео. Ја издадоа „Приспивна“, која е преработка на Quien- Pablo Alboran. Нивната песна веќе е во етер низ радијата во Македонија, Антена 5, Канал 77, Лајф Радио, Македонско радио…а видеото и на Јутјуб. Песната …

Повеќе »