Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Предизвикувал мечка па го извлекол „подебелиот крај“

На социјалните мрежи кружи видео снимка во која турист во источна Русија излегува од автомобил и се обидува да и пријде на мечка… Меѓутоа, мечката тоа го сфатила како закана и се одбранила со залетување во мажот кој потоа избезумен избегал… Тој се обидел да се доближи до малечката мечка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Femme Fatale на Александар Ристовски – Принц ги поместува граници

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс го извадија “Копито“. Сите се прашуваа каков ќе биде спотот и сега го имаат одговорот. Стил кој соодветствува на проектот на Принц “Femme Fatale“.  Спотот на “Копито“ беше снимен во Аква парк „Борис Трајковски“ во Скопје, а за неговите потреби се појавуваат околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од безобразен професот: Американец непримерено допирал ученичка- морбидно е што нејзините родители го оправдале!

Професорот по историја, Тревис Холанд, во средното школо „Игливил“, во американската сојузна држава Тенеси, е суспендиран откако е објавена снимка на која се гледа како на непримерен начин допира една ученичка. На снимката која настанала во понеделникот се гледа како професорот на тинејџерката која стои зад неговата маса, прво ја …

Повеќе »

Сара Мејс е Femme Fatale во новиот проект на Принц?!

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс го правеа “Копито“ на толку специфичен начин, што никој не знае каков ќе биде видео спотот кога ќе излезе. Песната е е комплетно авторско дело на Принц, а вокалот на Сара Мејс, за проектот Femme Fatale. „Тотално забавно, интересно и необично искуство. Мислам дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тајзи со „Гори“ во освојување на Балканот!

„Гори“  е прва од неколкуте песни кои ќе ги чуеме оваа година од Тајзи, повторно во соработка со Балкатон продукција на Раста. Песната  е на македонски јазик и  како и секогаш е нешто различно и автентично од нашиот артист Драган Величковски Тајзи .Последно нешто од овој тим беше „Пабло“, песна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот не е сигурно место: Арнолд Шварценегер нападнат од грб во Јужна Африка

„Ви благодарам што се грижите, но нема причина за тоа. Мислев дека толпата ме повлече, што често се случува…“ Американскиот актер, Арнолд Шварценегер, бил нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA, се гледа како 71.годишниот Шварценегер стои и се снима на спортски …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Беверли Хилс“ како некогаш! Видео од снимањето ги воодушевило фановите…

Серијата во 90. ттите имала голема популарност а се чини дека најавите на новите епизоди и првото видео од сетот кај публиката предизвикал голема доза на носталгија… Токму на денот кога Лук Пери завршил во болница и недолго потоа починал, е објавена веста дека на лето популарната тин серија „Беверли …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лени Кравиц, големиот а обичен човек, објави видео од Скопје: „Најубав ден за среќавање со прекрасни луѓе“

Како вистински професионалец Лени Кравиц во Скопје пристигна ден пред закажаниот концерт.Убавиот ден во Скопје го искористи да прошета по Старата Чершија и да се дружи со луѓето па и да слушне што свири некој дедо или малечки дечиња… Кравиц уште еднаш покажа дека големите ѕвезди се само едни обични …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Антониа Гиговска повторно го распаметила жирито на „Пинк ѕвездички – All Stars”: Но има и нов хит!

Последниот настап на „Пинк ѕвездички – All Stars”и уште една десетка! Но, тој настап на Антониа Гиговска како да останал во сенка бидејќи во соседството се воодушевени од нејзиниот нов хит „Могли смо у двоје“. Новиот сингл на Антониа е меѓу послушаните на Јутјуб, а инаку е дело на Дарко …

Повеќе »