Tag Archives: видео

(ВИДЕО) И РЕКЛЕ ДА ГО ОСТАВИ – Мајка на четири деца тврди дека сопругот и забранил да излегува во град: „Полугола си, тоа е само за мене!“

Млада мајка на четири деца објавила видео на својот TikTok профил во кое ја покажува реакцијата на нејзиниот сопруг на „предизвикувачкиот“ аутфит во кој таа планирала да излезе на пијалок со пријателите. Сисмаи Авелар од Калифорнија отишла кај својот сопруг во тесни фармерки и горен дел што го открива стомакот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бизарна приказна од TikTok: „Добив пакет од баба ми која почина пред 2 години…“

„Мајка ми немаше поим за пакетот, но штом го виде го препозна ракописот на баба“, раскажува и вели дека работите да бидат уште побизарни, нејзината сестра и братучетка добиле идентични пакети, со иста содржина внатре. Кога поштарот и донел пакет пред неколку дена, инфлуенсерката Џен Хамилтон била шокирана кога сфатила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕНИТЕ „ПАЃААТ“ ВО НЕСВЕСТ КОЛКУ СУМ АТРАКТИВЕН! Никој не може да поверува колку години има овој МАЖ, женскиот пол е луд по него!

Шон Дод (60) е маж од САД на кој очигледно не му недостасува самодоверба. Скромноста не ја смета за доблест, па редовно се снима себеси, а снимките ги објавува на ТикТок и другите социјални мрежи. „Кажи ми дека не изгледаш како да имаш толку години, кажи ми…“, вели женски глас …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗБУНУВАЧКО: Девојка открила дека е 3. години ПОСТАРА од СЕСТРА БЛИЗНАЧКА – Како е тоа можно?

Во вирално видео на TikTok, сестрите објаснуваат како дошле на светот, оставајќи многумина во страв до каде стигнала науката. Развојот на современи научни методи во ин витро оплодување е веројатно едно од најголемите достигнувања на човештвото. Ова им помогна на многу жени и парови да се остварат како родители, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од грдо пајче до убавица: Тиктокерка покажала трансформација со помош на шминка

Многумина се во шок, а на многумина им се допаѓа Шминката го разубавува лицето, но има и многу луѓе кои го трансформираат своето лице до непрепознатливост. Една од нив е популарната тиктокерка Џеси Волк. Таа во неколку наврати ги презентирала своите трансформации. @jesthejemini Replying to @Kendallmarie #SephoraGiveOrKeep #makeuptransformation #trusttheprocess #beforeandafter …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вратете го СЈАЈОТ на вашите тенџериња: Одличен трик со кој ќе изгледаат КАКО НОВИ – заборавете на скапата ХЕМИЈА!

На многу луѓе, триењето на тврдоглавите наслаги на тава или тенџере им предизвикува главоболка, а по макотрпниот процес, резултатите се едвај забележливи. Меѓутоа, и за тој проблем има решение. Се’ што ви треба е компир и сол. Едноставен трик објави една жена на социјалните мрежи, а бидејќи комбинацијата од компири …

Повеќе »

(ВИДЕО) Љубов без граници: Куче гушка бебе, сопственикот случајно ја „уловил“ прекрасната сцена

Најслаткото видео што ќе го видите денес Кучињата се прекрасни суштества, кои повторно и повторно воодушевуваат со лојалноста и љубовта што се подготвени да им ја дадат на луѓето. Растењето деца со кучиња има многу предности бидејќи тие позитивно влијаат на психичкото и физичкото здравје на најмалите. Аманда, сопственичка на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марко Кутлиќ во новата песна „Полети птицо” нуди лепеза од емоции

Еден од најпрепознатливите и најдобри млади вокали од Хрватска, талентираниот Марко Кутлиќ, после успешниот сингл „Будиш ме” на јавноста ѝ ја претставува новата песна со наслов „Полети птицо”. Оваа впечатлива и енергична песна е проследена со видео во режија на Антонио Давид Перина. Девојката на Марко, инаку момче вљубено во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВОРОДЕНО БЕБЕ ВО БРАЗИЛ ПРООДИЛО И ЛЕКАРИТЕ ГИ ОСТАВИЛО ВО ЧУДО: Видеото од новороденчето разнежни и насмеа милиони луѓе

Сите се прашуваат како тоа воопшто е можно, бабицата не можела да поверува што гледа Во породилиште во Бразил, бебе сите ги оставило без зборови откако се родило! Имено, новороденчето го запрепастило медицинскиот персонал во родилната сала, веднаш покажувајќи го својот силен карактер. Веднаш по породувањето, медицинската сестра се обидела …

Повеќе »