Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Кристиано Роналдо ја моли јавноста за помош: „Ја барам жената која ми даваше да ЈАДАМ кога немав ПАРИ!“

Кристиано Роналдо во големо интервју за Good Morning Britain открил дека сака да ги пронајде жените кои му давале храна кога немал пари. Кристиано Роналдо пред неколку дена гостувал на британското телевизиско шоу „Добро утро Британија“, во кое емотивно „се скршил“, откако Пирс Морган му покажал видео од неговиот татко. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Е, МОЈ ЗЕТЕ! Ова е најсмешна снимка од свадба на сите времиња – изразот на лицето на ТЕШТАТА кажува се!

Анонимен маж објавил видео од свадбата што наскоро станало вирално, пренесува „Daily Mail“. Повеќе од 29.000 луѓе го гледале а реакциите биле поделени. Додека младоженецот и новопечената сопруга која не се појавила на видеото, разменуваат завети, се чини дека тој веќе буквално го применил ова потпирајќи се на нејзиното семејство. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ларис Гајзер (италијански новинар): Снимката од Боки 13 и Миле Кичеец е само почеток за разоткривање на „Рекет“!

Италијанскиот новинар во „Ла Верита“, Ларис Гајзер, кој денеска ја објави видео снимката од случајот „Рекет“, напиша статус на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, во кој вели дека ова е само прв дел од неговата истражувачка сторија. „Денеска во ‘Ла Верита’ само првиот дел од мојата приказна, која докажува …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИНФОРМАЦИИ ОД ИТАЛИЈА: Моментот кога Боки 13 и Зоки Кичеец ги земаат парите од Орце Камчев

Италијанските медиуми објавија видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец со полни торби пари на 20. февруари 2019. година  излегуваат од домот на бизнисменот Орце Камчев… Италијанскиот весник La Verità утрово го објави видеото на кое јасно се гледа броењето на парите, како и излегувањето на Боки …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАТЕНИ НА КАМЕРА – Како деца со песна чистат бања?

Една мајка ги замолила своите деца да ја исчистат бањата и ги снимала… Нејзините деца, Брук и Бренсон пеејќи ја чистеле бањата. Мајката го споделила видеото со наслов „Ги замолив децата да ја исчистат бањата!“ а 10. минути по објавувањето видеото било споделено 33.000 пати, а досега го имаат гледано …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кортни Кокс во видео кое сите го гледаат со воодушевување: Има 55. години, а младите колешки можат само да и завидуваат!

Кортни Кокс, актерката која е позната како Моника од серијата „Пријатели” објавила видео на Инстаграм кое ги натерало нејзините следбеници да се замислат. Како е можно таа на 55. години да изгледа вака? На видеото, таа излегува од базен во црно бикини, облекува наметка и пие коктел, а сето тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од својата комфор зона, Sarah Mace со „Бакар боја“

„Copper room sessions“на Ивица Јанкуловски до чиста и сурова уметничка слобода во музиката Ивица Јанкуловски, има уникатна визија за авторската музика во Македонија. Преку проектот „Copper room sessions“ и во студиото „Алшар“ тој одлучи да ги отвори вратите на музичката уметност. Меѓу првите тоа го направи познатата македонска пејачка Sarah …

Повеќе »

(ВИДЕО) Враќање на Маверик: Том Круз го најавил новиот „Top Gun”

„Top Gun” се вратил. Том круз ненадејно се појавил на Комик – Кон (Comic-Con) за да го прикаже првиот инсерт од долгоочекуваното продолжување на тој акционен филм. „Top Gun: Maverick” би требало да почне да се прикажува во јуни 2020. година и во него ќе се врати Круз како „пргав“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се снима Џемс Бонд 25: Тајниот агент 007 е жена?

На почетокот на филмот има клучна сцена во која М вели:„Дојди во 007“, а тука влегува Лашани – преубава црномурна жена… Во изминатите неколку години обожавателите и критичарите на култната серија на филмови за Џејмс Бонд расправаа дали некогаш ќе видат жена во улогата на тајниот агент 007. Според Daily …

Повеќе »