Tag Archives: видео

(ВИДЕО) ДНК ја претставија „Ние“: За стари спомени и многу емоции

Кадрите се снимени на луксузни локации во Турција, односно во хотелот „Босфорус“ во Анталија и во амфитеатарот во Сиде. ДНК имаат нова песна. Станува збор за темата со наслов „Ние“, која стандардно излегува во исто време со спот. „Ние“ е со потписот на веќе проверениот и докажан авторски тандем – …

Повеќе »

(Вознемирувачко Видео) УЖАСНА СМРТ – ПЛАНИНАР ВО ПРЕНОС ВО ЖИВОТ ЈА СНИМИЛ СОПСТВЕНАТА СМРТ: Само што бил при врвот се лизнал а неговите последни зборови…!

На јапонската планина Фуџи е пронајдено тело на турист, за кое се верува дека загинал додека го пренесувал своето искачување на врвот преку социјалните мрежи. Се сомнева дека тој се лизнал и паднал. Полицијата започнала големо пребарување со надеж дека ќе го пронајде жив, но на висина од 2.700 метри …

Повеќе »

(ВИДЕО) Давид Темелков полека но сигурно гради успешна кариера во Хрватска:„Чувај ме боже“ ги воодушеви фановите!

„Ова е песна со која Рус и јас се запознавме, а започнавме убава соработка. Се надевам дека ќе го најде патот до срцето на публиката“, вели Темелков. Поп-пејачот Давид Темелков, кој се прослави како успешен учесник во втората сезона на музичкото шоу „Икс фактор“ неодамна ја издаде својата нова песна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопругата го уловила со љубовницата и решила да го казни: Снимката е тешко да се гледа!

Еден кинески измамник покажал дека покрај се е вистински џентлмен. Додека неговата сопруга се обидувала да ја претепа неговата љубовница, јунакот на приказната легнал на девојката со која ја измамувал со цел да ја заштити од ударите на својата „полудена“ брачна другарка. Откако ги уловила љубовниците, бесната жена со помош …

Повеќе »

ЕМОТИВНО – Синиша Михајловиќ објавил видео после хемотерапија: „Се надевам дека ме разбирате!“

Синиша Михајловиќ го завршил вториот циклус хемотерапија и потоа бил отпуштен од болница во која се задржал последните две недели. Не е познато дали повторно ќе биде на клупата на својата Болоња, но стасал со видео да им се јави на навивачите. „Жал ми е што не бев на натпреварот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НИШТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СКРИЕ: УНГАРСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК снимен во оргии со проститутки!

Унгарскиот политичар Золт Боркаи се нашол во центарот на скандал кога биле објавени фотографии од него во друштво на неколку проститутки, а се појавиле и снимки од секс со една жена. Поточно, на еден блог започнале да се објавуваат статии за градоначалникот на унгарскиот град Ѓер и поранешниот претседател на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нова песна и спот на Елена Велевска – „Зоро моја румена“

На стартот од есента, популарната Елена Велевска го промовира својот најнов музички проект насловен „Зоро моја румена“. Станува збор за сосема поинаква песна, која уште по првото слушање го привлекува вниманието на слушателот. Песната е авторско дело на докажаниот двоец Дејан Момировски и Борче Нечовски, со кој Елена долги години …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕСТ ЗА ПОЧИТ: Глумецот и го честитал 100. роденден на својата обожавателка и сите ги разнежнил!

Најстарата обожавателка на Двејн Џонсон го прославила 100. роденден, а американскиот глумец по тој повод снимил видео и ја воодушевил Мери Гровер… Двејн „The Rock’ Џонсон (47) ја развеселил својата обожавателка со видео за роденден. Американскиот глумец на госпоѓа Мери Гровер и снимил персонализирана честитка по повод 100. роденден, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖАСНА СНИМКА – УАПСЕНА МАЈКА МОНСТРУМ: Го фрлала бебето и дувала дим во него – на полицијата и рекла дека никогаш не го сакала!

Една мајка од Тенеси е уапсена и обвинета за малтретирање на дете откако се појавила снимка во која држи цигара во едната рака и дува чад кон едномесечно бебе додека го мавта своето бебе во воздухот со другата рака. Тибреша Секстон, во неделата, била уапсена во нејзиниот дом, откако неколку …

Повеќе »