Tag Archives: видео

Сара Мејс е Femme Fatale во новиот проект на Принц?!

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс го правеа “Копито“ на толку специфичен начин, што никој не знае каков ќе биде видео спотот кога ќе излезе. Песната е е комплетно авторско дело на Принц, а вокалот на Сара Мејс, за проектот Femme Fatale. „Тотално забавно, интересно и необично искуство. Мислам дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тајзи со „Гори“ во освојување на Балканот!

„Гори“  е прва од неколкуте песни кои ќе ги чуеме оваа година од Тајзи, повторно во соработка со Балкатон продукција на Раста. Песната  е на македонски јазик и  како и секогаш е нешто различно и автентично од нашиот артист Драган Величковски Тајзи .Последно нешто од овој тим беше „Пабло“, песна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот не е сигурно место: Арнолд Шварценегер нападнат од грб во Јужна Африка

„Ви благодарам што се грижите, но нема причина за тоа. Мислев дека толпата ме повлече, што често се случува…“ Американскиот актер, Арнолд Шварценегер, бил нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA, се гледа како 71.годишниот Шварценегер стои и се снима на спортски …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Беверли Хилс“ како некогаш! Видео од снимањето ги воодушевило фановите…

Серијата во 90. ттите имала голема популарност а се чини дека најавите на новите епизоди и првото видео од сетот кај публиката предизвикал голема доза на носталгија… Токму на денот кога Лук Пери завршил во болница и недолго потоа починал, е објавена веста дека на лето популарната тин серија „Беверли …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лени Кравиц, големиот а обичен човек, објави видео од Скопје: „Најубав ден за среќавање со прекрасни луѓе“

Како вистински професионалец Лени Кравиц во Скопје пристигна ден пред закажаниот концерт.Убавиот ден во Скопје го искористи да прошета по Старата Чершија и да се дружи со луѓето па и да слушне што свири некој дедо или малечки дечиња… Кравиц уште еднаш покажа дека големите ѕвезди се само едни обични …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Антониа Гиговска повторно го распаметила жирито на „Пинк ѕвездички – All Stars”: Но има и нов хит!

Последниот настап на „Пинк ѕвездички – All Stars”и уште една десетка! Но, тој настап на Антониа Гиговска како да останал во сенка бидејќи во соседството се воодушевени од нејзиниот нов хит „Могли смо у двоје“. Новиот сингл на Антониа е меѓу послушаните на Јутјуб, а инаку е дело на Дарко …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тато бил задолжен за снимање на дечињата но вниманието му го „одвлекол“ друг настап!

Тато наместо настапот на дечињата го снимил настапот на разиграната учителка… Родителите понекогаш не се ентузијасти поради училишните претстави, но еден тато си нашол друга занимација и влетал во големи проблеми. Наместо да ја снима бината, вниманието му го привлекла учителката која играла со дечињата. Тато целиот настап го минал …

Повеќе »

(ВИДЕО) Александра Јанева направи одличен избор!

По подолго време поп-пејачката Александра Јанева се врати на баладите. Новиот сингл со наслов „Се одбирам себе” е емотивна љубовна приказна и второ по ред авторско дело на тандемот Јанева-Стојановски. Аранжманот и продукцијата се на Иле Спасев. Дел од екипата која работеше на проектот е и Јана Бурче, во улога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ваква изведба на „Распукала Шар Планина“ не сте слушнале досега:Ќе ве воодушеви!

„По повод веста за најмалку 600. хектари запалена, исечена или оштетена шума на Шар Планина а дополнително колку многу штета нанесена на природата со пожарите што дивееја насекаде низ државава, со загадувања заради човечки фактори т.е расфрлани отпадоци ( хартија, пластика, отпушоци и сл.) ВИ СЕ ОБРАЌАМ СО АПЕЛ на …

Повеќе »