Tag Archives: видео

(ВИДЕО) КОЈ ГО НАПРАВИЛ ТОА?„Господе, еве што прават децата за кои ти се молиме!“

Вирална снимка се шири по интернет, урнебесна е и дефинитивно ќе ви го разубави денот… Еден татко се „пофалил“ со децата кои направиле „хаос“ во дневната соба. „Кој го направил ова?“, неколку пати ги прашал своите деца, но не добил одговор… Lord ,the kids we prayed to you for 🙌🏽 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен спотот за евровизиската песна „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува во Ротердам:„Рефрен што влегува во уво…“

Синоќа, како што беше најавено, беше промовиран спотот за песната „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата држава на овогодишното издание на Евровизија. „YOU е покана за сите да се поврзат, отворат, танцуваат и го слават моментот“, нагласи македонскиот пејач, кого на 12. мај го очекува настапот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБЈАСНИВО – МАЈКАТА НЕ ВИДЕЛА НИКОГО А ДЕВОЈЧЕТО СЕ ОБРАЌАЛО И ПОЗДРАВУВАЛО: Жената тврди дека нејзината ќеркичка зборувала со духот на починатата тетка!

Снимката ја виделе неколку милиони луѓе, многу корисници коментирале дека девојчето навистина разговара со својата тетка,која починала… Никој не знае што се случува откако ќе умреме и никој не може сто отсто да гарантира дека духовите постојат или не. Некои веруваат дека душите остануваат на овој свет, а некои веруваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ: Антониа Гиговска во „Крива сум“ донесува повеќе од тоа!БРАВО!

Се вели цело е кога има се, но Антониа Гиговска во новата нумера „Крива сум“ има и повеќе од цело… Како што вели нејзината професорка по пеење, Ана Костадиновска „Порасна детулето“, така и Антониа во оваа најнова песна ги покажува своите вистински квалитети, големини, емоции… Текстот на Игор Џамбазот (уште …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали се крие вистината: СНИМКИ КОИ ГО ВОЗНЕМИРИЛЕ СВЕТОТ:Телата се трупаат, а човекот кој го снимил ова е уапсен!

Видеото кое кружи по социјалните медиуми, а е снимено во болница во Вухан, доста ги вознемирило луѓето. Извесен Фанг Бин снимил ситуација во т.н. болница 5. во Вухан. Може да се види како се трупаат ќеси во кои се телата на починатите од вирусот, а луѓе умираат скоро секоја минута. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА ГО ОБИКОЛИЛА СВЕТОТ -ДАЛИ СЕ КРИЈАТ ВИСТИНСКИТЕ РАЗМЕРИ НА КАТАСТРОФАТА? Медицинска сестра од Вухан тврди дека со коронарисуот се заразени 90.000 луѓе!

Кинеска медицинска сестра од Вухан, која носи заштитно одело и маска и се грижи за заразените со корона вирусот во овој град, тврди дека во Кина се заразени веќе 90.000 луѓе, а не 2.700, според официјалните бројки. Нејзиното предупредување од жариштето на епидемијата доаѓа во моментот откако кинеската влада се …

Повеќе »

(ВИДЕО) МЛАДОЖЕНЕЦ СРЕДЕ ВЕНЧАВКА ПУШТИЛ СНИМКА ОД НЕВЕСТАТА: Сватовите биле во ШОК кога виделе со кого била интимна – но тука не бил крајот на шокот!

На социјалните мрежи се појавило видео кое ги збунило сите што го гледале – младоженецот решил да и се одмазди на својата невеста со објавување на видео од кое има се*с со негов роднина… Како што пренесува „Дејли меил“, низ Интернет кружеле три видеа. На првото се гледале младенците како …

Повеќе »

ФУДБАЛОТ Е ЧУДО – Дали е ова најемотивното фудбалско видео оваа година? Милиони плачеле!

Без никаква дилема, најубавото и најемотивно фудбалско видео ни доаѓа од Боливија. За само неколку секунди можеме да се увериме што значи фудбалот, каква емоција донесува и колку може да биде силна помеѓу навивач, клуб и играч. Тамошниот лигаш Боливар го одиграл последниот првенствен натпревар и играчите одат на заслужен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го подобрува денот: Урнебесно видео на детска трка прегледано повеќе од 21. милион пати

Нема ништо поубаво отколку да се гледаат деца како се трудат да ја усвојат новата вештина и успешно да ги совладаат новите препреки.Понекогаш ќе откријат нов талент, а понекогаш, да бидеме искрени, само неверојатно уренебесно сето тоа го набљудуваат. Како и да е, станува збор за призор кој ќе ви …

Повеќе »