Tag Archives: видео

(ВИДЕО+ФОТО) Легендите живеат вечно: Ако не го гледавте „Боемска рапсодија“ после ова македонско видео ќе посакате!

Ќе ни треба многу простор и време да ги наброиме наградите кои ги освои филмот „Боемска рапсодија“ посветен на Фред Меркјури, фронтменот на групата „Квин’. Но, сигурни сме дека, доколку во светот се организираше натпревар за најдобра презентација на „Боемска рапсодија“, тоа што го напраби студиото Beatrix сигурно ќе освоеше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хип-хоп артистот  С.А.М. го објави видеото за „Сакам”

Деновиве С.А.М. го објави последниот видео запис од неговиот деби албум „Огледало”. Песната се наоѓа во второто поглавје од албумот насловено како „Песни за неа”. Видеото за „Сакам” е во режија на Горан Симјановски, со креативна визија и улога во истиот се појавува Majestic. Деби албумот на С.А.М. излезе на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Риплеј“ продолжуваат со нов сингл:„Redemption Song“ на Боб Марли во нивна верзија – на македонски!

„Риплеј“ со ново парче! Направија преработка на еден светски хит „Redemption Song“ од легендарниот Боб Марли, со македонски текст и нов аражман на песната. Во тимот овој пат проектот го реализираа Мартин Мила за текст, Ангел Ќосев за аражман и изведувачите Никола Велиновски Црни – гитара и вокал, Столе Коцев …

Повеќе »

(ВИДЕО) Далибор Ѓошиќ го промовира своето најново видео за „Животе мој“

Животот и љубовта, опеани во баладата „Животе мој“, со која нашиот пејач Далибор Даки Ѓошиќ настапи на „Роса Фест“ во 2014 година, доби и свој видео запис. Во видеото, кое го работеше тимот на „Арт продукција“, учествува и синот на нашиот пејач, малиот Стефан. „Оваа песна, иако е за прв …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Екстраваганза“ газат полека но сигурно:Ново видео со „Приспивна“ за бројните фанови!

„Екстраваганза“, односно Јовче Воденичаровски (вокал и гитара) и Крсте Калевски (гитара), имаат нов сингл но и видео. Ја издадоа „Приспивна“, која е преработка на Quien- Pablo Alboran. Нивната песна веќе е во етер низ радијата во Македонија, Антена 5, Канал 77, Лајф Радио, Македонско радио…а видеото и на Јутјуб. Песната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младиот Божидар Николовски апсолутно „СВОЈ“:Нова песна за ново докажување!

Добро е кога еден млад изведувач полека ја гради својата кариера и размислува за секој нов потег… Еден од тие е Божидар Николовски кој ја издаде својата нова песна „Свој“ за која сними и спот. „Пред два дена излезе мојата втора авторска песна која што го носи насловот “СВОЈ”, за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонец на Фејсбук постави видео за природен феномен со која го збуни целиот Балкан

Земјоделец од Македонија на социјалните мрежи споделил снимка од поле, со кое ја заинтересира јавноста кај нас, но и целиот Балкан, а сето тоа поради природниот феномен кој се појавил. Станува збор за чудното „однесување“ на земјината површина, која на прв поглед изгледа сосема тврдо, грубо и суво, а кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Влатко Миладиноски со нов хит – „Се ми снема“ за обожавателите

Пејачот Влатко Миладиноски го промовираше својот најнов видео запис за песната “Се ми снема” со музика и аранжман на неговиот брат, Златко Миладиноски и текст на Борче Нечовски, песна која пред публиката ја престави на „Валандово фолк фест 2012“. Спотот е изработен во продукција на “Арт Студио” низ прекрасните пејсажи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се појавило видео со фотки од дарувањето на Меган Маркл и откриле нови детали за полот на бебето

Забавата на дарување на бебето на Меган Маркл и принцот Хари која минатата недела се одржала во Њујорк сеуште е тема за која се зборува. Имено, Серена Вилијамс, блиска пријателка на Меган, во еден луксузен њујоршки хотел приредила забава на која присуствувале 15. инна најблиски пријатели на бившата глумица. меѓу …

Повеќе »