Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Србин снимил бизарен призор од комбајн: Во полето затекнал 20. голи мажи и невеста!

По социјалните мрежи се шири видео од бизарна средба доживеано од маж од Војводина на неговото поле… Имено, додека возел комбајн, забележал дваесетина целосно разголени млади мажи и една девојка во венчаница. Da li je ovo (nad)realno?😂😂😂 pic.twitter.com/6GYklYRjJQ — Toda *~40%* (@lupamcvrge) July 2, 2020 „Што е, белграѓани, дојдовте тука …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАПАЧИТЕ ВО ШОК: Орел грабнал ајкула од океанот и кружел пред преполна плажа!

Капачите на една од плажите во Јужна Каролина останале во неверување кога прво виделе орел како грабнаа нешто од океанот, а потоа и кога сфатиле дека станува збор за ајкула. За среќа, една жена успеала да го долови овој необичен настан со камера. Видеото се шири со неверојатна брзина на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо вчера промашил прилика за која за зборува: Видеото станао вирално!

Во ПРВИОТ натпревар од 28. коло од италијанскиот фудбалски шампионат, Јувентус во Торино го совлада Лече со 4:0 и му избега на Лацио со седум поени. Лече се држеа добро до 53. минута кога Пауло Дибала го совлада Бразилецот Габриел. Кристиано Роналдо го зголеми водството на 2:0 во 62-та минута …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДОТО НА ВОЛКСВАГЕН: „Голф 2“ без никаков проблем вози по поплавена улица

Неверојатно видео се појави на социјалните мрежи. Втората генерација на Голф има посебен статус меѓу љубителите на овој модел на овие простори. Се верува дека овој автомобил е семоќен, а се чини дека тоа верување е сосема оправдано. Ова видео е објавено на социјалната мрежа Твитер се гледа автомобил Голф …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРНО ВИДЕО: Ако Србите на изборите не гласаат за Вучиќ „ќе ги изеде“ диносаурус!

Несудениот гласач на Вучиќ конечно сфаќа дека направил голема грешка и дека нема друг избор освен да направи времеплов и да се врати во минатото за да ја исправи грешката… И’ Србија, исто така, се подготвува за парламентарните избори што ќе се одржат во недела, на 21. јуни, а десничарската …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал во Бугарија: Борисов спие покрај пиштол, злато и евра!

Бугарските медиуми, вчера, објавија фотографии, на кои се гледа премиерот Бојко Борисов како спие во неговата спална соба, а во фиоката има злато и евра.   До креветот има и пиштол. Борисов попладнето одржал брифинг за медиуми и за овие снимки го обвини директно претседателот на државата Румен Радев. Борисов …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Буди моја“ – трета песна на „Блу Бенд“

Третиот сингл на младите момци од „Blue Band“ е насловен „Буди моја“ и е авторско дело на момците од бендот, Димитар Симонов и Зоки Зоц, додека аранжманот го направи Дејан Стојановиќ од Либеро Бенд. Спотот кој е снимен на неколку локации низ Македонија, го изработи Алек Тасевски. Потсетуваме дека овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ЗА ФАНОВИТЕ: Шерон Стоун ги подржала протестите во САД и изненадила со изгледот – драстична промена!

За познатата актерка Шерон Стоун честопати се пишува дека е како вино, колку е постара толку подобро. Сепак, нејзиното ново издание, кое „се појави“ на социјалните мрежи, ги изненади фановите кои едвај ја препознале. Sвездата на „Сирови страсти“ го поддржа движењето #BlackLivesMatter, по насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НИЕ СМЕ ЕДНО“: Златан Ибрахимовиќ со објава на Фејсбук испратил можќна порака во борбата со расизмот

Шведскиот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, испратил силна порака за поддршка против расизмот, што последните неколку дена е една од најактуелните теми во светот, покрај пандемијата на коронавирус. Целата кампања за расната еднаквост беше активирана минатата недела откако американските полицајци го претепаа до смрт Афроамериканецот Џорџ Флојд, предизвикувајќи револт во Соединетите држави. …

Повеќе »