Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните мрежи. На снимките се гледа акробатката Сем Пенда како се расправа со полицијата за уредбата за бикини во Миртл Бич, Јужна Каролина, за која полицијата вели дека таа ја крши и покажува како полицијата ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) The Chicks го претставија третиот сингл од албумот „Travelers”: Девојките со екипата „растураат“ – Квалитет кој се чувствува!

По подолго време можеме да кажеме дека една нова композиција, создадена во Македонија, е комплетна и НА НИВО! Девојките успешно ја продолжуваат својата приказна… The Chicks го претставија третиот сингл од деби албумот „Travelers”, со наслов “Insanity”… И, мораме да кажеме дека се согласуваме со првичните коментари под видеото на …

Повеќе »

(ВИДЕО) BMW M3 Touring против AMG C63 S Estate

Carwow ни носи нова трка за забрзување. Добар ден, пристигна нова трка за забрзување во која германските возила ја „играат“ главната улога – Mercedes C63 S Estate и BMW M3 Touring. Значи, Мерцедес има 4.0-литарски V8 мотор, кој може да произведе 510 КС и 700 Nm максимален вртежен момент, има …

Повеќе »

(ВИДЕО) Супер трик со кој за само две минути ќе се ослободите од главоболката

“Ти благодарам! Ова е веројатно 15-ти пат како го гледам видеото, секој пат ми помага” Луѓето кои страдаат од главоболка и мигрена знаат колку е убав животот без нив. И додека таблетите делуваат како најдоброто и најбрзото решение за болка, на интернет се појави еден интересен трик како да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ покрај пандемијата, Јордан Митев со нов музички проект – „Жена за 100. години “

Популарниот фолк пејачи автор Јордан Митев сними и промовираше спот за песната „Жена за 100 години”. Комплетен автор, како и досега на музиката, текстот и аранжманот е самиот тој, бидејќи во сите овие години покажа и докажа дека многу успешно го прави сето тоа. Освен што сам работи на креирање …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОЛЕКТИВНО ЛУДИЛО ВО КОЕ ЖИВЕЕМЕ: Целиот свет полудел и тоа изгледа вака!

Видеото што се распространува на социјалните мрежи е тешко да се објасни, исто како и моментот во кој живееме. Почеток на пандемијата, глобалниот раст на бројот на заразени, стравот, враќањето во „ново нормално“, олеснување на мерките, повторно растење, маски наместо лица, невработеност, протести, полиција, како да се остане нормален… Сето …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА НА ЃОКОВИЌ ОД БОСНА ВО ЗАПАЛИЛА РЕГИОНОТ: Новак со тато Срѓан ХИТ на социјалните мрежи! Дошле во шумата и го направиле ова!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, навистина ужива во посетата на Босна и Херцеговина. Новак во понеделникот отпатува со родителите во Босна на краток одмор и се обидува да го искористи поголемиот дел од времето поминато таму и да ги посети природните убавини и знаменитости. По краткиот престој во Сараево, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славниот глумец го изненадил момчето кое ја спасило сестра си од бесно куче:Снимката ги расплакала луѓето

ВЕСТА за шестгодишнаото момче кое ја спаси својата помлада сестра од бесно куче го обиколи светот, а на тоа реагираше и актерот Крис Еванс. Откако слушнал што се случило, Еванс, која го отелотвори капетанот Америка во филмовите на Марвел, снимил видео и го испратил на момчето кое видеото го погледнало …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХРАБРО – САМА ТРГНАЛА ПРОТИВ КОРОНА: Медицинска сестра ја снимила борбата со вирусот која ја загубила после 24. дена!

Медицинска сестра од Њу Џерси која почина од коронавирус,во застрашувачко видео, последните три недели од животот ги поминала снимајќи ја битката за животот . Покажува како температурата што ја спуштила дома се претворила во ужасен напад врз целото тело, а потоа останала без здив во преполната болница. “Здраво на сите, …

Повеќе »