Tag Archives: видео

(ВИДЕО) КАКВА КРАЛИЦА – НАЈСОВРШЕН ТАЈМИНГ: Погледнете како оваа поштарка во секунда станала вирална атракција

Анет Дезмонд работи во поштата веќе 30. години и станала ѕвезда преку ноќ… Најдобрите пријателки од Алабама снимале танчерска кореографија за TikTok кога биле прекинати од поштарката во комбе која ја правела нејзината дневна рута. Алексис и Колинс сакале да го снимаат својот танц на улица, па својот мобилен телефон …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пилар е сопруга на Серхио Рамос, има 42. години,и чека четврто дете: Нејзината снимка во 7. месец на бременост „го урнала“ Инстаграм!

Популарната презентерка споделила видео во кое дава упатства како да се направи лесен тренинг дома за време на бременоста… Шпанската убавица Пилар Рубио,на возраст од 42 години, го очекува своето четврто дете со фудбалерот Серхио Рамос, а оваа волшебна дама неодамна објавила кратко видео на Инстаграм во кое покажала дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) На прозорецот „му никнало“ гнездо: Неговиот потег на многумина им ја вратил вербата во луѓето!

Наместо да ги отстрани непоканите гости, тој решил да ги снима и да ја израдува публиката. Даниел Њуман објави видео на „ТикТок“ во кое го снимал моментот кога гнездо на птица се појавило на неговиот прозорец во тоалетот, а наместо да го отстрани, тој решил, непречено, да го снима во …

Повеќе »

Видео со повеќе од 9. милиони прегледи: Тинејџер и баба танцувале па станале ѕвезди на Тик Ток

Осумнаесетгодишниот Британец, Луис Ли има собрано повеќе од девет милиони прегледи и скоро милион лајкови благодарение на неговиот танц со баба. Имено, на 76-годишната баба и ги однел нејзините намирници и со неа се дружел од безбедно растојание, и ја охрабри да му се придружи во забавен предизвик кој завладеал …

Повеќе »

(ВИДЕО) На 53. години воодушевил со вештината, брзината и силата – Мајк Тајсон го урнал Инстаграм: Погледнете како протресува, удира… „Јас сум лошо момче – засекогаш“, коментирал Тајсон.

Мајк Тајсон воодушешил со вештината, брзината и силовитоста што ги демонстрирал со видео од тренинг објавена на Инстаграм. Видеото, на кое се гледа 53.годишникот како испорачува канонадаод удари кои одекнуваат како експлозија, брзо се изместува и на крајот „испукува бомба“ со десната рака, за десет часа го погледнале пет милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО) Корона вирусот го спречи одбележувањето на роденденот на Горан Стефановски: Емотивно видео од соработниците и пријатели на македонскит драматург

Со цел достоинствено одбележување на роденденот на драмскиот писател, изработено е видео во кое дел од неговите блиски соработници и пријатели говорат за големината и значењето на Стефановски. На денешен ден, пред 68. години во Битола е роден Горан Стефановски. Состојбата предизвикана од кризата со корона вирусот, го спречи одржувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се’ е на далечина освен сметките:„Нула приход – расход – боли глава – има ли корона за нив?“

Снимката на босанскиот глумец за сметките и парите за бреме на пандемијата станала хит. Босанскохерцеговскиот глумец и водител, Драган Маринковиќ Маца ги намсеал следбениците на Инстаграм со снимка за сметките и парите за време на пандемијата. View this post on Instagram SMRT FAŠIZMU!!!! A post shared by Dragan Marinković Maca …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВА МЕТОДА: Македонец чува пчели во тегли!

Дали филмот „Медена земја“ имал влијание на овој човек или тој сакал да се обиде нешто ново знае само тој… Човекот кој чува пчели во тегли се вика Благојче Настевски и во видео покажува како го прави тоа.

Повеќе »

(ВИДЕО) Гигантското бебе ги шокирало луѓето на Интернет: Неговата мајка моли да бидат пољубезни!

Ако на TikTok го забележавте огромното бебе Гавин, мора да ве разочараме. Станува збор за тригодишно дете високо 109. сантиметри, кое поради своето бебешко лице и ќелава глава на многумина им наликува на бебе. Според неговата мајка, Гавин бил голем уште од раѓање. Роден е долг 48 сантиметри а тежок …

Повеќе »