Tag Archives: видео

(ВИДЕО) ЛОША ПРЕСМЕТКА: Бебето полетало со балоните!

Едни родители сакајќи да прослават нешто со своето бебе се сетиле на оригинална идеја… Славеничката добила многу балони, нели со цел се’ да биде весело и разиграно… Но, очигледно балоните (не е познато со што биле наполнети) биле лесни и бебето почнало да лета… Мајката дури земала и скала за …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Insecurities“ е првата песна на 16 годишната кант авторка Михаела

Шеснаесетгодишната Михаела Антеска од Гостивар дебитира на музичката сцена со панк-рок песната „Insecurities“, на која се потпишува и како автор на музиката и текстот.Се работи за енергична песна со модерен звук и богата инструментална линија во која доминираат гитара и виолина. По неколку месеци снимање, обработка и подготовки песната е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТАТКО 20 ГОДИНИ ЈА СНИМАЛ ЌЕРКАТА СЕКОЈА НЕДЕЛА: Направил компилација која расплакала 6. милиони луѓе!

Еден татко ја снимал својата ќерка секоја недела од моментот кога таа се родила до полни 20. години, а неговото видео ги воодушеви родителите ширум светот. Времето лета, а тоа најдобро можеме да го видиме преку децата кои изгледаат како да растат за миг. Тие „деца“ што ги донесовте од …

Повеќе »

(ВИДЕО) 28. милиони прегледи: Девојчето кое секој ден ги чека своите сестри од училиште станало хит

Има ли нешто поубаво од сестринската љубов? Тиктокерка и мајка на три девојчиња, Робин Витсет, редовно објавува видеа од своето семејство на својот профил, а едно посебно ги воодушеви сите корисници на оваа социјална мрежа. Имено, таа ја снимила својата најмала ќерка како секој ден стои во дворот и ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брус Вилис се скарал со обожавателите околу филмот „Умри машки“: „Тоа не е божиќен филм“

Пензионираниот актер Брус Вилис предизвика бурни реакции кај неговите обожаватели со видео на TikTok. Вилис, кој се повлече од актерството претходно оваа година, откако му беше дијагностицирана афазија, на снимката им порачал на луѓето дека неговиот најпознат филм, „Умри машки“, не е божиќен филм. „Умри машки“ меѓу обожавателите на тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЕНТИ КОИ ВРЕДИ ДА СЕ ЗАПОМНАТ – Прекрасните бебиња близнаци се „препознале“ по прв пат, нивните насмевки кажале се!

Иако понекогаш се караме со нашите браќа и сестри, таа љубов е огромна и значи дека имаш пријател за цел живот. Мајка го снимила моментот кога нејзините четиримесечни близнаци првпат се „препознале“, а тој момент стопил многу срца. За родителите кои имаат повеќе деца, особено е важно сите да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАД 4 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – Млада мајка се обиде да избрка стаорец од дома, нејзиниот сопруг врескаше на комодата со метла во раката…

Глувците и стаорците дефинитивно не се добредојдени гости во домот, а многумина се преплашени од овие глодари. Кејтлин Фри и нејзиното семејство доживеале вистинска драма кога нивната мачка нашла стаорец под елката. Мачката се обидела да го фати, но не успеала. Сопругот на Кејтлин се качил на комодата и врескал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев ја објави најновата песна РИТАМ, и го најави новиот ЕП насловен како „Порцелански војник”

По кратка пауза, македонскиот претставник на Евровизија 2020 и 2021 година Васил Гарванлиев ја објави третата песна од најавениот ЕП на англиски јазик насловена РИТАМ.             View this post on Instagram                         A post …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најубаво ЛОКНИ НА КОСАТА НА ЕДНОСТАВЕН НАЧИН: Трик што ги „полуде“ жените!

Не ви требаат алатки за стилизирање на косата Една корисничка на TikTok по име Кена Меккелан сподели трик за виткање на косата што го воодушеви понежниот пол. Имено, таа ја завиткала косата со помош на пластични кеси за само неколку минути. Кена ја завиткала косата многу едноставно, како што е …

Повеќе »