Tag Archives: видео

(ВИДЕО) „Тесла“ вози а тој спие

Дали ова не чека во иднина? Tesla навистина се обидува да развие автономни возила, но сè уште не е можно возилото да се движи самостојно, туку е потребна „помош“ и контрола на возачот. Сепак, тоа не ги спречува сопствениците на автомобилите „Тесла“ да се обидат да го пуштат автомобилот да …

Повеќе »

ВИДЕО од генијалниот трик за лупење варени јајца воодушевил повеќе од 2. милиони луѓе!

Видео за лесен начин за лупење варени јајца за само неколку секунди станало вирално на социјалните мрежи, а овој трик воодушеви милиони луѓе. Видеото што од вчера го гледаа повеќе од 2 милиони луѓе на „ТикТок“, покажува како жена едноставно лупи тврдо варено јајце – со чаша. Откако ќе ги …

Повеќе »

НИКОЈ НЕ Е НАД ДРУГИТЕ – НА ТРАМП МУ ГО УКИНАЛЕ И ПРОФИЛОТ НА ФЕЈСБУК: На претседателот на САД му се заканува бришење на страната поради ова ВИДЕО!

На американскиот претседател Доналд Трамп му е суспендиран профилот на Фејсбук на најмалку две недели – а можеби и на неодредено време. Ова значи дека на претседателот му е забрането да објавува информации на Фејсбук и Инстаграм сè до пренесувањето на власта на Џо Бајден на 20. јануари. Социјалната мрежа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предупредувањето од метеорологот за лижење на мразулците го шокираше светот

Снег во градот не видовме годинава, но планините во земјата веќе станауваат бели. А што оди со зимската идила освен санкањето, скијањето и правењето снешко? Луѓе кои симнуваат мразулци и ги лижат. Со пристигнувањето на температурите под нулата, на покривите се формираат мразулци, и иако нивното лижење и грицкање може …

Повеќе »

(ВИДЕО) После долга пауза се врати Ед Ширан: Слушнете ја неговата нова песна!

Повеќекратно наградуваниот композитор, текстописец и пејач Ед Ширан вчера објави нова песна наречена „Afterglow“. Ед веќе подолго време работи на нов албум, кој планира да го издаде во текот на следната година. Оваа песна е негов празничен подарок на обожавателите ширум светот. „Песната ‘Afterglow’ ја напишав минатата година и ви …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со 100 км на час возел низ центарот на Белград, минал на црвено, па се’ ставил на ТикТок

На социјалната мрежа ТикТок беше објавено видео на кое се гледа како возачот „гази“ повеќе од сто на час низ улицата „Кнез Милош“ во центарот на Белград и минува низ црвено на семафорот. Коментарите на корисниците на социјалните мрежи се дека споменатата мрежа стана место за средби на арогантните возачи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГОВОТО ВРЕМЕ ДОАЃА – Париз виа Скопје, тоа е тој – Star Boy: Овој пат ви ја претставуваме „Мad“

Ванчо, Македонецот кого под неговото уметничко име „Star Boy“, домашната јавност веќе го откри, а сега и полека го запознава и како артист, а и преку неговата работа како автор, изведувач и сопственик на нов моден бренд за гардероба наречен „Royalty Paris“. „Star Boy“ живее на релација Париз-Скопје-Берово, а престојот …

Повеќе »

Глумицата ја критикувале поради видеото против вакцинирањето: Ги избришала сите профили на социјалните мрежи!

Ѕвездата на филмот „Црн пантер“, Летиција Рајт беше прозивана затоа што на социјалните мрежи сподели видео против вакцинација, што не е поткрепено со факти. Оваа недела, Велика Британија ја одобри вакцината фајзер против ковид 19, а денес беше вакцинирана првата личност во светот – Маргарет Кенан, која има 90 години. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е град во кој сите возат спортски модели на „БМВ“

M TOWN за многумина претставува рај на земјата. Одделот М на BMW објави промотивно видео наречено M Town – The Drop во кое можете да видите дури 18 различни М модели. Главниот протагонист на видеото ги вози славните коцкички (E30) во М3 црвената верзија, а во краткото видео може да …

Повеќе »