Tag Archives: видео

(ВИДЕО+ФОТО) Се појавило видео со фотки од дарувањето на Меган Маркл и откриле нови детали за полот на бебето

Забавата на дарување на бебето на Меган Маркл и принцот Хари која минатата недела се одржала во Њујорк сеуште е тема за која се зборува. Имено, Серена Вилијамс, блиска пријателка на Меган, во еден луксузен њујоршки хотел приредила забава на која присуствувале 15. инна најблиски пријатели на бившата глумица. меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Суперхикс“ со новото видео и сингл се враќаат кон корените!

Суперхикс на 3-ти март 2019 година во МКЦ, Скопје, на свој начин ќе прослават 25 години од својот прв настап во некогашниот Доорс во Дебар Маало, Скопје. Банда инструментале на истиот ден, 03-ти март, во 1994 година за прв пат го размрдаа Скопје. Тие во целото свое постоење се поклонуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Страшно: 9.годишно девојче си го одзело животот поради кавга со мајката за мобилен телефон..

„Девојчето се разбудило и сакало да гледа нешто на ’ЈуТјуб“’ на својот телефон. Но, мајката ѝ забранила и ѝ рекла дека е рано“, раскажува сосед на починатото девојче, откривајќи дека сега мајката се обвинува себеси за трагедијата. 9.годишното девојче Хевен Вега се обесило во својата соба во станот во Бронкс, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најубаво видео за Македонија: Нев и Калина уживаат во изведбата на „Македонија, Земјо Најмила“

Секој си ја сака татковината а Нев и Калина тоа го покажуваат на нивен начин… За пeсната „Македонија, Земјо Најмила“, Невена и Калина со пријателитре снимиле спот…Но, не е само тоа што песната има спот туку љубовта која овие млади луѓе ја „емитуваат“ додека пеат за нивната најмила земја…а според …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Екстра бенд“ ви ја преставуваат новата песна

Момците од „Екстра бенд Скопје“ повторно со пријатно изненадување за својата публика и љубителите на новосоздадената народна македонска песна. „За мили чеда, свадби да правам“ е насловот на новата авторска песна на бендот, каде како комплетен автор се потпишува докажаниот Златко Миладиновски. „Ова не е наша прва авторска песна. Не …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЗ КОМЕНТАР: Како 35. годишен скопјанец ја преживеа вчерашната вечер по изгласување на Северна Македонија!

Дарко Масларковки на Фејсбук сподели видео за тоа како се чувствува по изглсувањето на уставните промени и новото име Северна Македонија…Но, и што му се случувало… Gepostet von Дарко Масларковски am Freitag, 11. Januar 2019

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова година и нова песна:ДНК ја претстави „Кога би знаела се“

Новата година „ДНК“ ја започнаа со промовирањето на новата песна со видеоспот. „Кога би знаела сè“ дело на Панчо – Лазар Цветковски. Музика – Панчо (Лазар Цветковски) Текст – Панчо Аранжман – Лазар Цветковски Mastered by Streaky Видеото е снимано во Чикаго и изобилува со кадри од битни делови на …

Повеќе »

Видео за кое сите зборуваат:Во 2. дена имал 19. милиони прегледи

Швеѓанинот ПеуДиПие снимил сопствен преглед на годината,и за само два дена собрал милиони прегледи, а неговото видео гледачите го наградииле со 4,7 милиони лајкови… На шведскиот Јутјубер Феликс ПеуДиПие Кјелберг не му се допаднал прегледот на годината кој го направил YouTube, па одлучил да направи свој сопствен. На големо воодушевување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонски раритет: „Дајте музика“ е најгледано и споделувано видео во 2018. година

Со преку 359.000 прегледи и над 3.000 споделувања видеото за „Дајте музика“ е најгледано и најсподелувано видео на „Види Вака“ за 2018 година. Откријте и вие зошто ова видео и после повеќе од две децении сеуште привлекува… 25 години по „Дајте музика“ Со преку 359.000 прегледи и над 3.000 споделувања …

Повеќе »