Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Враќање на Маверик: Том Круз го најавил новиот „Top Gun”

„Top Gun” се вратил. Том круз ненадејно се појавил на Комик – Кон (Comic-Con) за да го прикаже првиот инсерт од долгоочекуваното продолжување на тој акционен филм. „Top Gun: Maverick” би требало да почне да се прикажува во јуни 2020. година и во него ќе се врати Круз како „пргав“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се снима Џемс Бонд 25: Тајниот агент 007 е жена?

На почетокот на филмот има клучна сцена во која М вели:„Дојди во 007“, а тука влегува Лашани – преубава црномурна жена… Во изминатите неколку години обожавателите и критичарите на култната серија на филмови за Џејмс Бонд расправаа дали некогаш ќе видат жена во улогата на тајниот агент 007. Според Daily …

Повеќе »

(ВИДЕО) Обидете се да останете сериозни:Милиони го погледнале видеото и малку кој убаво не се изнасмеал!

Местенките можат да ги зближат луѓето, посебно ако луѓето се непристрасни набљудувачи. Компилација од успешни и неуспешни местенки кои во продолжение ги пренесуваме во видео од Јутјуб има повеќе од шест милиони прегледи, а на гледачите им го остава предизвикот да се обидат да останат сериозни додека го гледаат видеото. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пристигнува ли судниот ден? Американец снимил симнување на Исус од Небото а нашол доказ дека не е дрон или НЛО!

„Живеам во близина на аеродромот, тука ништо не смее да лета…“ Луѓето сешто знаеле да видуваат на небото и на тоа после да му даваат чудно значење. Необични облици и необични движења на истите обично би ги асоцирало на НЛО и вонземјани, а оние поприсебните – кои не би биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јордан Митев ви ја преставува новата песна „ Да се живи и здрави младоженците“

Миленикот на сите генерации, нашиот пејач Јордан Митев, ви го преставува новиот музички проект, каде повторно се потпишува како комплетен автор. „Да се живи и здрави младоженците“ е насловот на новата свадбарска песна на Митев, посветена на сите идни младоженци и љубители на македонската народна песна. „Инспирацијата за создавање на оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Едногодишните близнаци на Енрике Иглесијас освојуваат со урнебесното видео!

Близнаците на Енрике Иглесијас и неговата долгогодишна девојка, Ана Курникова, освоиле многу следбеници на пејачот на Инстаграм. Во видеото кое пејачот го објавил 17. месечните близнаци, синот Николас и ќерката Луси, од срце се смеат додека тато ги забавува со разни гримаси. „Три деца во едно видео“, напишал пејачот при …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предизвикувал мечка па го извлекол „подебелиот крај“

На социјалните мрежи кружи видео снимка во која турист во источна Русија излегува од автомобил и се обидува да и пријде на мечка… Меѓутоа, мечката тоа го сфатила како закана и се одбранила со залетување во мажот кој потоа избезумен избегал… Тој се обидел да се доближи до малечката мечка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Femme Fatale на Александар Ристовски – Принц ги поместува граници

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс го извадија “Копито“. Сите се прашуваа каков ќе биде спотот и сега го имаат одговорот. Стил кој соодветствува на проектот на Принц “Femme Fatale“.  Спотот на “Копито“ беше снимен во Аква парк „Борис Трајковски“ во Скопје, а за неговите потреби се појавуваат околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од безобразен професот: Американец непримерено допирал ученичка- морбидно е што нејзините родители го оправдале!

Професорот по историја, Тревис Холанд, во средното школо „Игливил“, во американската сојузна држава Тенеси, е суспендиран откако е објавена снимка на која се гледа како на непримерен начин допира една ученичка. На снимката која настанала во понеделникот се гледа како професорот на тинејџерката која стои зад неговата маса, прво ја …

Повеќе »