Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Далибор Ѓошиќ го промовира своето најново видео за „Животе мој“

Животот и љубовта, опеани во баладата „Животе мој“, со која нашиот пејач Далибор Даки Ѓошиќ настапи на „Роса Фест“ во 2014 година, доби и свој видео запис. Во видеото, кое го работеше тимот на „Арт продукција“, учествува и синот на нашиот пејач, малиот Стефан. „Оваа песна, иако е за прв …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Екстраваганза“ газат полека но сигурно:Ново видео со „Приспивна“ за бројните фанови!

„Екстраваганза“, односно Јовче Воденичаровски (вокал и гитара) и Крсте Калевски (гитара), имаат нов сингл но и видео. Ја издадоа „Приспивна“, која е преработка на Quien- Pablo Alboran. Нивната песна веќе е во етер низ радијата во Македонија, Антена 5, Канал 77, Лајф Радио, Македонско радио…а видеото и на Јутјуб. Песната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младиот Божидар Николовски апсолутно „СВОЈ“:Нова песна за ново докажување!

Добро е кога еден млад изведувач полека ја гради својата кариера и размислува за секој нов потег… Еден од тие е Божидар Николовски кој ја издаде својата нова песна „Свој“ за која сними и спот. „Пред два дена излезе мојата втора авторска песна која што го носи насловот “СВОЈ”, за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонец на Фејсбук постави видео за природен феномен со која го збуни целиот Балкан

Земјоделец од Македонија на социјалните мрежи споделил снимка од поле, со кое ја заинтересира јавноста кај нас, но и целиот Балкан, а сето тоа поради природниот феномен кој се појавил. Станува збор за чудното „однесување“ на земјината површина, која на прв поглед изгледа сосема тврдо, грубо и суво, а кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Влатко Миладиноски со нов хит – „Се ми снема“ за обожавателите

Пејачот Влатко Миладиноски го промовираше својот најнов видео запис за песната “Се ми снема” со музика и аранжман на неговиот брат, Златко Миладиноски и текст на Борче Нечовски, песна која пред публиката ја престави на „Валандово фолк фест 2012“. Спотот е изработен во продукција на “Арт Студио” низ прекрасните пејсажи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се појавило видео со фотки од дарувањето на Меган Маркл и откриле нови детали за полот на бебето

Забавата на дарување на бебето на Меган Маркл и принцот Хари која минатата недела се одржала во Њујорк сеуште е тема за која се зборува. Имено, Серена Вилијамс, блиска пријателка на Меган, во еден луксузен њујоршки хотел приредила забава на која присуствувале 15. инна најблиски пријатели на бившата глумица. меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Суперхикс“ со новото видео и сингл се враќаат кон корените!

Суперхикс на 3-ти март 2019 година во МКЦ, Скопје, на свој начин ќе прослават 25 години од својот прв настап во некогашниот Доорс во Дебар Маало, Скопје. Банда инструментале на истиот ден, 03-ти март, во 1994 година за прв пат го размрдаа Скопје. Тие во целото свое постоење се поклонуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Страшно: 9.годишно девојче си го одзело животот поради кавга со мајката за мобилен телефон..

„Девојчето се разбудило и сакало да гледа нешто на ’ЈуТјуб“’ на својот телефон. Но, мајката ѝ забранила и ѝ рекла дека е рано“, раскажува сосед на починатото девојче, откривајќи дека сега мајката се обвинува себеси за трагедијата. 9.годишното девојче Хевен Вега се обесило во својата соба во станот во Бронкс, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најубаво видео за Македонија: Нев и Калина уживаат во изведбата на „Македонија, Земјо Најмила“

Секој си ја сака татковината а Нев и Калина тоа го покажуваат на нивен начин… За пeсната „Македонија, Земјо Најмила“, Невена и Калина со пријателитре снимиле спот…Но, не е само тоа што песната има спот туку љубовта која овие млади луѓе ја „емитуваат“ додека пеат за нивната најмила земја…а според …

Повеќе »