Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Касемиро го турнал Модриќ, а потоа го удрил во грб. Погледнете го инцидентот!

Реал во гости го победи Елче со 2:1, но на социјалните мрежи се споделува видео од тренинг на кралскиот клуб. Видеото протече на социјалните мрежи и го прикажува инцидентот на тренингот на Реал. Жртвата беше капитенот на Хрватска. На почетокот на снимката се гледа дека Касемиро нешто му кажува на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Разбрануваниот Дојран и емотивната Александра Јанева

По објавувањето на спотот за синглот „Денот што ни носи“, Александра Јанева започнува нов емотивен и акустичен проект кој ќе посакате да трае подолго.  Викендов на нејзиниот YouTube профил го објави првото MINISOng видео – кратка акустична верзија од најновата макфестовска песна. Поп-пејачката Јанева и Мини со Македонија во наредниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИКТОКЕР ТВРДИ ДЕКА КИЈАНУ РИВС МУ Е ТАТКО И ИЗНЕЛ ДЕТАЛИ: Не мора да ме ПРИЗНАЕ! Доцна дознав дека сум вонбрачен син на ЗВЕЗДА!

Тиктокерот Дастин Тајлер, излегол во јавноста со шокантно тврдење – дека тој е вонбрачен син на актерот Кијану Ривс. Тој ги опишал шокантните детали во една од неговите снимки, каде што прво објаснил дека е роден како син на еден од најпознатите актери во Холивуд. После тоа напишал дека неговите …

Повеќе »

(ВИДЕО) На девојче во носот и „се заглавила“ пуканка – таткото дошол на необична идеја и станал нејзин херој

ДЕЦАТА по природа се многу љsубопитни и затоа секогаш треба да се внимава, но понекогаш е невозможно да се спречат инциденти. Љубопитно девојче турнала пуканка во ноздра а нејзините родители не можеле да го извадат. Во такви ситуации, најдобро е да повикате брза помош, но таткото на девојчето одлучил да …

Повеќе »

Кинез ја запалил поранешната сопруга додека се снимала за кинеска верзија на Тикток – осуден е на смрт

Кинез ја запалил поранешната сопруга додека се снимала за кинеска верзија на Тикток – осуден е на смрт Кинеските власти во четвртокот осудија на смрт маж кој ја запалил поранешната сопруга додека снимала пренос во живо. Таа починала две недели подоцна. Во септември минатата година, Танг Лу истурил бензин и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Име кое треба да го запамтите – Иван Димишков (Димиш): Мултиталент кој прави сериозно добра музика!

Додека на малите екрани се вртат некои странски „фолкери“ кои нон стоп се расправаат за да имаат гледаност, квалитетни македонски музичари трпеливо творат и ги чекаат своите 5. минути. И, поради тоа е добро што постои фестивалот „Андерфест“ каде сите овие млади таленти можат да се покажат и докажат. Едно …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ќе те барам“ деби сингл на бендот „Преку ред“ – дечки со големи потенцијали!

Во Македонија има многу млади бендови кои се трудат да се претстават на јавноста, а изминатите три години тоа успешно го правеше фестивалот „Андерфест“… Неофицијално, „Преку ред“ се резервирани за „Андерфест 2022“ во октомври 2022, па така и тие ќе ја добијат својата вистинска афирмација. Инаку, „Преку Ред“ е рок …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВИ ЛИЦА НА МАК РОК СЦЕНАТА: „Манас“ го претстави деби синглот „Намера“

На македонската музичка сцена се појави ново име – бендот „Манас“ кои го претставија својот деби сингл „Намера“ за кој снимија и спот… Промоцијата беше на 10 октомври 2021., а промоцијата се одвиваше онлајн. Овој сингл може да го преслушате на сите популарни платформи вклучително и Deezer, Spotify, Apple Music …

Повеќе »

(ВИДЕО) Brass Brothers го претставија својот нов сингл „Balkan Mayhem“

Македонскиот бенд Brass Brothers имаа релативно успешна летна сезона, исполнета со многубројни настапи во земјава. Момците од Brass Brothers сега се враќаат на македонската музичка сцена со серија од нови музички изданија од нивниот прв музички албум. Овие денови тие ја промовираат нивната нова песна Balkan Mayhem, која во исто …

Повеќе »