Tag Archives: видео

(ФОТО) БАБА И ТЕТКА ГРАБНАЛЕ ДЕВОЈЧЕ: Четири месеци ја држеле во хотелска соба

Девојче од Индијана, која исчезнала во април, беше пронајдена жива по речиси четири месеци поминати на Флорида. Полицијата ги уапсила нејзината баба и тетка, кои се осомничени за киднапирање и чување во хотелска соба. Алија Рамирез (14) последен пат била видена на 27. април, кога се упатила кон автобуската станица …

Повеќе »

(ВИДЕО) На маж му отстраниле дел од тироидната жлезда откако луѓето забележале дека има јазол на вратот

Корисник на „Тикток“, претставувајќи се како Seattle Tech Bro, на 11. мај на својот профил на ТикТок објавил видео на кое зборува за финансиите, но корисниците забележале нешто друго, а тоа била грутка на неговиот врат. Во коментарите му дале до знаење дека тироидната жлезда му е отечена и дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете кого се’ „Ауди“ донел во своето најново видео – Ќе се изненадите!

ВИДЕОТО трае 13 минути, и навистина можете да видите многу во него. Видеото се вика Audi Films: Led Balloon, а во него можете да ја видите како најголемо изненадување рели легендата Валтер Рорл, и тоа зад воланот на познатата славна група В Quattra S1. Тука е и Ханс-Јоаким Стак со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што се крие зад виралната снимка на која се гледа како кумот го држи младоженецот во алкохолизирана состојба?

На социјалните мрежи се шири видео од венчавката на младиот Русин, Степан, на која се гледа младоженецот кого мора да го држат пред импровизираниот олтар за да извршат граѓанска венчавка. @lordofelfs76Свадьба пошла не по плану 🤣Как не надо проводить мальчишник #свадьба #бухойжених #бухой #пранк ♬ Ya v momente – Dzharakhov …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како сам направил потполно функционален базен од палети?

Кејлеб Харисон (27) од Тенеси станал хит на TikTok откако изградил потполно функционален базен во неговиот двор за само 12. часа. Користел неколку дрвени палети и церада. Кејлеб одлучил да ги победи летните горештини – затоа направил базен во кој тој и неговата сопруга ќе се релаксираат во најжешките месеци. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена покажала како изгледа годишен одмор со децата и насмеала милиони луѓе

Бренда Бус на TikTok, неодамна објави видео во кое покажа како изгледа одморот со деца, а нејзиниот комичен клип собра милиони симпатии. Таа го имитираше детето, односно неговите барања за време на неговиот престој на плажа. Таа одглумела се што сите деца бараат од своите родители. “Мамо, мамо, погледни ме! …

Повеќе »

(Рецепт) Јаболковиот оцет прави чуда: „Со ова ги отстранив ситните брадавици на кожата!“

Брадавиците се бенигни израстоци на кожата, кои по дефиниција се всушност бенигни тумори на сврзното ткиво. Брадавица е израсток на кожата предизвикан од некој тип на вирус наречен хуман папилома вирус (ХПВ). ХПВ го инфицира горниот слој на кожата, обично влегува во телото во пределот на „искршена“ кожа. Вирусот предизвикува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонската естрада доби одлична пејачка: Сара Гигова ја промовира својата прва авторска песна „Ладно лето“

Македонската музичка сцена од денеска е побогата за уште еден нов член. Се работи за младата пејачка Сара Гигова, која токму денес ја промовира својата прва авторска песна. Можеби некои од вас се сеќаваат на Сара кога учествуваше во едно детско регионално музичко шоу, каде уште како малечко девојче ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жената навредувала тип на расна основа – Тој се’ снимил и објавил на интернет!

Твитер профилот dredda47 објави видео на кое се гледа како жена на улица го навредува на расна основа. Мажот и рекол дека е дебела, а таа одговорила со потценувачки коментар за бојата на неговата кожа. Тој прво го објави видеото на својот профил на „Тикток“, но „Тикток“ го отстранил, па …

Повеќе »