Tag Archives: видео

(ВИДЕО) ЈА ФОТОГРАФИРАЛЕ ДОДЕКА УМИРА: Трагедијата на девојче (13) од Колумбија го шокираше светот – никој не можеше три дена да ја спаси?

ФРАНЦУСКИОТ фотограф Френк Фурние бил со девојчето до последниот здив и го фотографирал хоророт низ кој таа минувала. Сликите потоа го обиколија светот, а многумина се прашуваа – зошто само ја гледал како умира и не успеал да ја спаси? Во ноември 1985. година, малиот колумбиски град Армеро беше затрупан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Многумина ќе згрешат при броењето: Колку Квадрати гледате на сликата?

За оваа загатка имаше расправии на интернет. Фотографијата од старата сложувалка на која треба да се најдат сите квадрати се скарала бројни корисници на социјалните мрежи откако повторно станала вирална. Илјадници луѓе се обидоа да го најдат вистинскиот број, но повеќето од нив одговорија погрешно. Затоа, добро погледнете ја фотографијата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дачија против Ауди – кој е побрз?

Споредбата звучи нефер, на многу начини, од големина и сила до цена. Но, можни се изненадувања. Британскиот Carwow и Мет Вотсон решиле да ги споредат овие два модели кои немаат многу заедничко. Dacia е SUV модел на таканаречената „entry level“ понуда каде цената е важен фактор. Еден од најпопуларните SUV …

Повеќе »

(ВИДЕО) Александар Темелков го претстави видеото за „Ах мори Магде“

Дали е ова новата надеж на македонската фолк музика. Александар Темелков е младо момче (21. година), вљубеник во македонската народна музика, што е реткост (секој би рекол), но тој со своите соработници го негува македонскиот фолклор, а последната песна „Ах, мори Магде“ доколку и се посвети повеќе внимание на радио …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО ПРАВИШ ВО КИНО ВО 3. ЧАСОТ ПОСЛЕ ПОЛНОЌ: Млад човек заспал на филм, а брат му и снаата му поставиле урнебесна МЕСТЕНКА, милиони се смеат!

Корисник на TikTok објавил видео кое брзо станало голем хит на оваа социјална мрежа. Имено, откако младиот човек заспал на среде проекција во кино салата, парот побарал од обезбедувањето да го разбуди и да му каже дека е три часот наутро. – Еј, момче, што друго правиш овде? Три часот …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Пустелија”, прв сингл на Љубојна и DULELUD во кој се спојуваат етно музиката и електронскиот звук

Бендот Љубојна и продуцентот DULELUD го промовираат нивниот прв заеднички проект, „Пустелија”, во кој ги споија магичниот етно вокал на Вера и електронскиот звук. Оваа соработка е нешто на што DULELUD подолго време се фокусираше и вели дека му е огромна чест што токму со Љубојна го направи првиот чекор. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ ОБЛЕКАТА ЈА НАПАДНАЛЕ ВО ПРОДАВНИЦА: И рекле дека не се почитува себеси и дека за малку ќе дошла ГОЛА, а еве како изгледала!

Џаја на Твитер се пожалила на непријатностите што ги доживеала во супермаркет во Лондон, кога вработен и рекол дека нејзината облека не е во согласност со кодексот на облекување во нивната компанија. Имено, таа отишла во продавница во тренерки, маичка која откривала малку од стомачето и откопчан дуксер кој го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Една мајка „измолзела“ розово млеко и објаснила што значи тоа

Новопечената мајка Џо Џонсон Оверби доела околу шест недели кога забележала дека нејзиното млеко има неочекувана розова нијанса. Го повикала сопругот во собата, убедена дека очите ја мамат, по што ја повикала својата сестра која работи како медицинска сестра во детска хирургија. „Никој не ми кажа дека кога ќе родам …

Повеќе »

(ВИДЕО) Иван Милевски и Азат Кинг со „Само ти“ ќе ви го разубават денот!

Ако сте љубител на македонската новокомпонирана фолк музика, а сте желни за весели ноти тогаш песната „Само ти“ на Иван Милевски и Азат Кинг сигурно ќе ви се допадне. Станува збор за тема која неодамна ја промовираа и која лесно „влегува во уво“. Можеби некои ќе забележат дека тоа не …

Повеќе »