Tag Archives: видео

(ВИДЕО+ФОТО) ОДИМЕ ПОНАТАМУ: Мартинијан Кириловски со првиот сингл „Пола света“ за Гранд продукција

Кога нешто оди – оди…Така може да се оцени и успешниот од на кариерата на Мартинијан Кириловски кој освен победата на „Макфест“ со „100 пати на ден“, сега посериозно ја продолжува кариерата и во Гранд продукција… Мартинијан Кириловски имавме прилика да го гледаме во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) КЛЕКНАЛ ДА ГО ЗАПРОСИ ДЕЧКОТО ПА ДОЖИВЕАЛ ШОК: 25. милиони луѓе со неверување ја гледале оаа снимка!

На Твитер се појавила снимка од Бразил,на која главни актери се двајца мажи, а станале хит затоа што сакале да се запросат еден со други – во истиот момент! Поточно, еден од нив клекнал и извади прстен со намера да ја запроси љубовта на неговиот живот. Сепак, неколку моменти подоцна, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГО СОВЛАДАЛЕ ЕМОЦИИ – САЈМОН КАУЕЛ, НАЈСТРОГИОТ ЧЛЕН НА ЖИРИТО НА БРИТАНСКИТ „ИКС ФАКТОР“ се расплакал после последниот добротворен сингл за помош на детска болница!

И најстрогите имаат срце и душа но и слабост за детските проблеми…Токму тоа, синглот за помош на детска болница, го расплакало и вознемирило најстрогиот член на жирито на британскиот „Икс Фактор“… Сајмон Кауел (60), кој важи за најстрог член на британскиот „Икс Фактор“, се расплакал среде емисија откако го гледал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секоја споредба е случајна: Уште една македонска јавна личност со качулка на главата!

Последните два дена е актуелно спроведувањето на Катица Јанева до домот на нејзиниот син каде ќе го минува домашниот притвор…И’, иако јавноста сеуште дискутира дали зад качулката, ѓалот и се друго со што беше маскирана (а не и се гледаше ниту дел од ликот) не видовме во видеото се крие …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИМЕР ИЛИ ИСМЕЈУВАЊЕ – Мајмун прави гимнастика за добро утро!

По социјалните медиуми се прошири видео на кое мајмун прави утринска гимнастика… Зошто утринска, па се гледа дека кутриот (или кутрата) сеуште не е расонет…Прави склекови и уште се прозева… Потоа сам, по одреден број повторувања се превртува и прави вежби за стомачните мускулчи… Во позадина некој „пука од смеење“…но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Слушнете ја новата верзија на „Скопје“ во изведба на Биба Додева!

Минаа неколку месеци откако македонската поп-рок пејачка Биба Додева реши да се врати на македонската поп сцена и тоа со легендарната песна на култните „Леб и Сол“, посветена на македонската метропола – „Скопје“, а за чија „преработка’ беше одговорен Владимир Дојчиновски – Дојчин. Вчетра, на денот на ослободувањето на Скопје …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДНК ја претставија „Ние“: За стари спомени и многу емоции

Кадрите се снимени на луксузни локации во Турција, односно во хотелот „Босфорус“ во Анталија и во амфитеатарот во Сиде. ДНК имаат нова песна. Станува збор за темата со наслов „Ние“, која стандардно излегува во исто време со спот. „Ние“ е со потписот на веќе проверениот и докажан авторски тандем – …

Повеќе »

(Вознемирувачко Видео) УЖАСНА СМРТ – ПЛАНИНАР ВО ПРЕНОС ВО ЖИВОТ ЈА СНИМИЛ СОПСТВЕНАТА СМРТ: Само што бил при врвот се лизнал а неговите последни зборови…!

На јапонската планина Фуџи е пронајдено тело на турист, за кое се верува дека загинал додека го пренесувал своето искачување на врвот преку социјалните мрежи. Се сомнева дека тој се лизнал и паднал. Полицијата започнала големо пребарување со надеж дека ќе го пронајде жив, но на висина од 2.700 метри …

Повеќе »

(ВИДЕО) Давид Темелков полека но сигурно гради успешна кариера во Хрватска:„Чувај ме боже“ ги воодушеви фановите!

„Ова е песна со која Рус и јас се запознавме, а започнавме убава соработка. Се надевам дека ќе го најде патот до срцето на публиката“, вели Темелков. Поп-пејачот Давид Темелков, кој се прослави како успешен учесник во втората сезона на музичкото шоу „Икс фактор“ неодамна ја издаде својата нова песна …

Повеќе »