Tag Archives: видео

(ВИДЕО) ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ: Јулијана Николова ја претстави „Голтка љубов“!

Музиката и стиховите на „Голтка љубов“ пренесуваат емотивната љубовна порака на несреќно вљубена жена, чија чиста и искрена љубов е невозвратена и несфатена. Емотивнаа и сугестивана фолк балада, која ги допира најдлабоките чувства, особено на сите оние кои се уште ги носат љубовните лузни на душата. Јуле Николовска е една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Совршена комбинација : „Трепет“ е новата песна на Sarah Maceи Eye Cue

Дружењето и музиката си го направија своето, споија уметници кои створија едно  музичко дело за уживање во овие есенски денови. Sarah Mace и Eye Cue снимија заедничка песна и уникатен видео спот. Песната е насловена како „Трепет“, за како што велат тие, да влезат со трепет во есента. Песната е …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕ СТЕ ВИЕ ЗЛАТАН!“ – ОБЈАВА НА ГОДИНАТА НА ИБРА:Излегол на тераса на луксузен пентхаус и му одговорил на Роналдо и на сите скептици!

Пред оваа порака, Португалецот се огласи на Инстаграм и рече дека тестот за ПЦР е ср**е… Бидејќи коронавирусот не попушта, најголемото зголемување е забележано на европско тло, па Златан Ибрахимовиќ, кој го надмина вирусот, се вклучи во кампањата „воздржување на народот“. „Вирусот ме предизвика и го победив“, пишува Златан на …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВИНО И ИСКРЕНО: Свештеник кренал рака да го благослови девојчето а поради нејзиниот потег снимката станала хит на интернет!

ДЕЦАТА се невини и енергични, а тоа води кон создавање спомени на кои нивните родители секогаш можат да гледаат наназад со насмевка на лицето. При едно такво дело на невиност, девојче облечено во бел фустан со маска на лицето му дало „високи пет“ на свештеникот откако тој ја благословил, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТНО – И’ тоа е можно;: Србин пуштил вода од чешма а потоа ја запалил

На изненадување на многумина, водата почнала да гори Шокантна сцена е снимена во селото Стајичево близу Зрењанин во Србија, каде може да се види како водата гори, загрижило многу граѓани во околината на овој град. Имено, на Твитер се појавило видео на кое се гледа како човек пушта вода од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стојанчо Бучков, финалист на „ Икс Фактор Бугарија“ ја промовираше својата нова песна: Иднината е во негови раце!

За Стојанчо Бучков слушнавме првпат пред неколку години кога се натпреваруваше во „Икс Фактор“ на Бугарија, како можност за градење интернационална кариера… Но, натпреварувањето, нормално, го заврши во финалето, бидејќи предност добија домашните изведувачи. Инаку, Стојанчо Бучков е од Гевгелија, а завчера ја промовираше неговата нова песна “Eternal Dreamers” или …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дејвид Гета и Сиа направиле нов светски хит

Светски познатиот диџеј Дејвид Гета и пејачката Сиа ја воодушевија публиката со спотот за песната „Let’s Love’ (Ајде да сакаме). Звукот од 80-тите се протега низ песната, а видеото е инспирирано од оваа деценија на 20. век. Песната станала голем хит при првото слушање, а фановите велат дека е фантастична …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАНОВИТЕ ГЛЕДАЛЕ СТРАВИЧНИ СЦЕНИ – СОПРУГОТ ПОЛИЛ СО БЕНЗИН ПОПУЛАРНА ВЛОГЕРКА: Ја запалил додека се јавувала во живо!

Кинеската sвезда на социјалните мрежи Ламу (30) починала откако нејзиниот поранешен сопруг ја полил со бензин и ја запалил, додека емитувала видео во живо. На последната снимка објавена на 14. септември, непосредно пред злосторството, Лама испеала традиционална тибетска песна. Неколку часа подоцна тој ден, за време на преносот во живо, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СОБРАЛ СИМПАТИИ – Напаѓачот на Барселона поради навивач во инвалидска количка го запрел автомобилот среде улица

Данскиот напаѓач и член на Барселона, Мартин Брајтвајт (29) вчера собрал многу симпатии на социјалните мрежи. Имено, се појавило видео во кое Брајтвејт го напушта тренинг центарот на клубот, каде го пречекале неколку навивачи. Додека повеќето играчи на Барса обично само мавтаат или потпишуваат неколку автограми низ прозорецот, Брајтвајт отишол …

Повеќе »