Tag Archives: видео

(ВИДЕО) „Time” ново ремек дело на Никола Мицевски!

По фантастичниот прв сингл „Круг” нашиот композитор Никола Мицевски, на 23.2.2022 го промовира и својот втор сингл насловен “TIME” кој е дел од неговиот албум “NEW ERA”. Како специјален гостин на овој проект учествува нашиот добро познат гитарист Дамјан Пејчиноски а видеото го изработи познатиот Даниел Јовески. „Time е инструментална …

Повеќе »

(ВИДЕО) Yon Idy сними спот за „In Time”: МИЛО МИ Е КОГА МОЖАМ ДА СЕ НАСМЕВНАМ МИСЛЕЈЌИ НА МИНАТОТО

Kантавторот Yon Idy го промовираше спотот за својот најнов сингл „In Time”. Пошироката публика неодамна го запозна овој млад изведувач откако стана еден од шесте финалисти во националниот избор за песна на Евровизија. Но, Yon не застанува, па набрзо потоа сними и спот за да ја заокружи приказната за In …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонската музика доби нова „икона“: Слушнете ја првата песна „Do You Remember“ на Тамара Волческа

„Снимањето на спотот… Тоа е вистински ден за прераскажување. Јануари, без греење, се тресеа вилици и колена, секој со своите улоги трча наваму-натаму, желби за перфекција, смеење, one shot сцена со боја на која мислам дека сите бевме со возбудени милиони сетила и концентрација, за на крај да ги избојам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИМАВ ГОРЧЛИВ ВКУС ВО УСТАТА И СЕ БУДЕВ ГОЛА! На ништо не се сеќавав, а потоа исплива СТРАШНАТА вистина: Морав НИВ да ги спасам!

Менди Бордмен од сојузната држава Индијана била во брак седум години, а потоа пред неколку години сфатила дека се чувствува многу лошо, дека станала заборавна и се чувствува страшно уморно. Кога една вечер го фатила сопругот како „и го уништува животот“, ја сфатила страшната вистина. Ова е нејзината приказна. Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка влегла во детска одалка и си играла како бебе

ВИРАЛНО видео од мачка како влегува во детска одалка ги освоила симпатиите на корисниците на Редит. Видеото беше објавено на тој форум од сопственикот на мачката, кој објаснил: „Мојата мачка користи одалка повеќе од моето дете. Се вика Меп и го прави тоа сам… Дури и во 3. часот наутро“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Аки Рахимовски објави видео: „Тато и јас, само љубов, ништо повеќе!“

Сакајте ги и љубете ги родителите без разлика на се, напишал Кики Рахимовски покрај видеото Помина речиси еден месец од смртта на Аки Рахимовски, а неговиот син Кристијан на својот Инстаграм профил се потсети на својот татко со видео од семејната куќа. – Сакајте ги и љубете ги вашите родители, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈП Комунална хигиена чисти а неранимајковци го одлагаат сметот по шеталишта!

Почитувани жители на градот Скопје,во текот на вчерашниот ден до ЈП Комунална хигиена-Скопје анонимно беше испратен загрижувачки видео-материјал што го објавивме на социјалните мрежи.На оваа видео-снимка може да се забележат поединци како намерно ги уништуваат садовите за одлагање на отпадот и со црни кеси истураат отпад по должина на шеталиштето …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Роналдо го плукнал својот соиграч – многумина се сомневаат дека се работи за оптичка илузија

Манчестер Јунајтед само ремизираше 1-1 на „Олд Трафорд“ против Саутемптон, а Кристијано Роналдо продолжи со својот голгетерски пост од шест натпревари. Не треба да чуди што Португалецот бил нервозен, но деталот по мечот кој го забележале камерите ги шокирал сите. Имено, судејќи по видеото, Кристијано Роналдо на крајот од натпреварот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ја чистела куќата и нашла таен сеф, се изненадила кога успеала да го отвори!

TIKTOKERICA под корисничкото име @imthefookinlizardking на таа социјална мрежа објавила видео од стар заклучен сеф кој го нашла во нејзината куќа. Имено, таа во ноември се вселила во нов дом, а неодамна нашла сеф под тепихот во една соба. Таа сама не можела да го отвори, па контактирала со експерти. …

Повеќе »