Tag Archives: видео

(ВИДЕО) Снимка од 1,4 милиони прегледи: „Украинците со раце и вода деактивирале руска бомба“

На социјалните мрежи се шири видео кое наводно го прикажува моментот кога двајца украински експерти за отстранување експлозиви деактивирале руска бомба со голи раце и шише вода. Клипот од 31. секунда, прегледан повеќе од 1,4 милиони пати, е насловен „Процес на деактивирање на бомбата“ и прикажува двајца мажи како клекнуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зеленски објавил видео: Бомбардирано породилиште во Мариупол?: „Ова е ѕверство!“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави ново видео по, како што тврди, воздушен напад врз детската болница (породилиште) во Мариупол. „Ова е злосторство! Уште колку светот ќе биде соучесник, игнорирајќи го теророт? Затворете го небото сега! Престанете да убивате!Имате моќ. Но изгледа дека ја губите човечноста“, пишува Зеленски на својот официјален …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИ ТРЕБАШЕ ВРЕМЕ ДА СФАТАМ ДЕКА ТОА СЕ ХЕЛАНКИ: Жена ШОКИРАЛА со стајлингот! Поради овој детал сите мислеле дека е ГОЛА

Сите жени барем еднаш го зграпчиле првиот пар хеланки и обична маичка за да одат на пазарење. Меѓутоа, поради изборот на облека на една жена, клиентите се прашувале дали таа целосно го заборавила долниот дел од гардеробата. Таа предизвикала дебата на социјалните мрежи благодарение на нејзините хеланки кои толку добро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека луѓето умираат во ракетни напади, рускиот ТикТокер има силна порака за светот

Во моментот кога украинскиот претседател Владимир Зеленски предупредува дека руските војници наскоро ќе почнат да ја гранатираат Одеса, ТикТокер од Москва ја воодушеви светската јавност. На социјалните мрежи е објавено видео кое е снимено пред московското метро. На него се гледа млад човек кој стои со транспарент на кој пишува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Надреално видео од Украина: Руски вojник со гитара одржал концерт во ocвоен град

Градот Шчастие веќе неколку дена е под целосна руска контрола откако беа поразени украинските трупи од Луганскиот регион во Донбас. По поразот на украинските трупи голем број руски војници поминале низ градот Шчастие кој се наоѓа во луганската област. Сепак еден им остави најголем впечаток на украинските граѓани кои со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се шири моќно видео од украинската армија: „Никој од нас не е роден за војна!“

ПОСЛЕ руската инвазија на Украина, на социјалните мрежи почна да се шири моќно видео кое покажува дека никој од нас не е роден да оди во војна.Војниците кои се појавуваат на снимката имале живот пред да започне војната. Беа татковци, помали браќа, синови, возачи на автобус, свршеници, фудбалски навивачи, директори …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМНО ВИДЕО – Актерката му се обратила на Путин со бизарно видео: „Да ти бев мајка, светот да беше ладен, ќе умрев да те стоплам… ќе умрев за да ти го дадам животот“

АКТЕРКАТА АнаЛин Мекорд во четвртокот објави бизарно видео во кое се залага за мир меѓу Русија и Украина и му се обраќа на рускиот претседател Владимир Путин. „Почитуван претседателе Владимир Путин, многу ми е жал што не бев твоја мајка“, го започнала своето обраќање актерката, најпозната по улогата на Наоми …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Time” ново ремек дело на Никола Мицевски!

По фантастичниот прв сингл „Круг” нашиот композитор Никола Мицевски, на 23.2.2022 го промовира и својот втор сингл насловен “TIME” кој е дел од неговиот албум “NEW ERA”. Како специјален гостин на овој проект учествува нашиот добро познат гитарист Дамјан Пејчиноски а видеото го изработи познатиот Даниел Јовески. „Time е инструментална …

Повеќе »

(ВИДЕО) Yon Idy сними спот за „In Time”: МИЛО МИ Е КОГА МОЖАМ ДА СЕ НАСМЕВНАМ МИСЛЕЈЌИ НА МИНАТОТО

Kантавторот Yon Idy го промовираше спотот за својот најнов сингл „In Time”. Пошироката публика неодамна го запозна овој млад изведувач откако стана еден од шесте финалисти во националниот избор за песна на Евровизија. Но, Yon не застанува, па набрзо потоа сними и спот за да ја заокружи приказната за In …

Повеќе »