Tag Archives: видео

(ВИДЕО) БЕН АФЛЕК повторно ВО СПОТ на Џенифер Лопез: Изненадување по 20 години!

Доказ дека старата љубов може да се обнови, а чувствата уште повеќе да се разгорат, се Џенифер Лопез и Бен Афлек кои се помириле после 16. години. Новиот филм на Џенифер Лопез ја виде светлината на денот, а сега на публиката и подари песна, баладата „Marry Me“ од истоимениот филм. …

Повеќе »

(ВИДЕО) МНОГУМИНА НЕ Ѝ ВЕРУВААТ КОЛКУ ГОДИНИ ИМА: „Сите мислат дека сум во дваесеттите, па се во шок“

Таа е толку младолика што малкумина веруваат колку години навистина има. Амбер Ланкастер е убава тиктокерка за која на прв поглед би помислиле дека е девојка во дваесеттите години. Меѓутоа, таа има многу повеќе, а вели дека луѓето секогаш мислат дека има 20. или нешто повеќе. Вистина е, како што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Премиера на „Circles“ на Андреа за „Песна на Евровизија 2022“

Андреа со „Circles“ ќе настапи на 66. Избор за песна на Евровизија, по импресивната победа на Изборот за песна на Евровизија, каде 50% од гласовите дојдоа од меѓународното жири, а 50% од гласањето преку Интернет. Резултатите паднаа на нерешено, а Андреа и Виктор завршија со вкупно 20. поени, а во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од 1,4 милиони прегледи: „Украинците со раце и вода деактивирале руска бомба“

На социјалните мрежи се шири видео кое наводно го прикажува моментот кога двајца украински експерти за отстранување експлозиви деактивирале руска бомба со голи раце и шише вода. Клипот од 31. секунда, прегледан повеќе од 1,4 милиони пати, е насловен „Процес на деактивирање на бомбата“ и прикажува двајца мажи како клекнуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зеленски објавил видео: Бомбардирано породилиште во Мариупол?: „Ова е ѕверство!“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави ново видео по, како што тврди, воздушен напад врз детската болница (породилиште) во Мариупол. „Ова е злосторство! Уште колку светот ќе биде соучесник, игнорирајќи го теророт? Затворете го небото сега! Престанете да убивате!Имате моќ. Но изгледа дека ја губите човечноста“, пишува Зеленски на својот официјален …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИ ТРЕБАШЕ ВРЕМЕ ДА СФАТАМ ДЕКА ТОА СЕ ХЕЛАНКИ: Жена ШОКИРАЛА со стајлингот! Поради овој детал сите мислеле дека е ГОЛА

Сите жени барем еднаш го зграпчиле првиот пар хеланки и обична маичка за да одат на пазарење. Меѓутоа, поради изборот на облека на една жена, клиентите се прашувале дали таа целосно го заборавила долниот дел од гардеробата. Таа предизвикала дебата на социјалните мрежи благодарение на нејзините хеланки кои толку добро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека луѓето умираат во ракетни напади, рускиот ТикТокер има силна порака за светот

Во моментот кога украинскиот претседател Владимир Зеленски предупредува дека руските војници наскоро ќе почнат да ја гранатираат Одеса, ТикТокер од Москва ја воодушеви светската јавност. На социјалните мрежи е објавено видео кое е снимено пред московското метро. На него се гледа млад човек кој стои со транспарент на кој пишува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Надреално видео од Украина: Руски вojник со гитара одржал концерт во ocвоен град

Градот Шчастие веќе неколку дена е под целосна руска контрола откако беа поразени украинските трупи од Луганскиот регион во Донбас. По поразот на украинските трупи голем број руски војници поминале низ градот Шчастие кој се наоѓа во луганската област. Сепак еден им остави најголем впечаток на украинските граѓани кои со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се шири моќно видео од украинската армија: „Никој од нас не е роден за војна!“

ПОСЛЕ руската инвазија на Украина, на социјалните мрежи почна да се шири моќно видео кое покажува дека никој од нас не е роден да оди во војна.Војниците кои се појавуваат на снимката имале живот пред да започне војната. Беа татковци, помали браќа, синови, возачи на автобус, свршеници, фудбалски навивачи, директори …

Повеќе »