Tag Archives: веганска исхрана

(ФОТО) НЕУСТРАШИВ – ШВАРЦЕНЕГЕР СЕ ВРАТИЛ НА ГОЛЕМОТО ПЛАТНО:„И’ после операцијата сум Терминатор!“

Популарниот актер отиде под нож во почетокот на 2018 година за да го замени срцевиот залисток… Арнолд Шварценегер не се плашеше од итната операција на срцето, која морал да ја изврши минатиот март, пред да го снима шестиот дел од „Терминатор“, кој беше прикажан вчера во Белгија. Популарниот актер отишол …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОКУМЕНТАРЕЦ КОЈ ГО МЕНУВА ЖИВОТОТ – СНИМЕН ФИЛМ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА СЕ ЈАДЕ МЕСО: Ѓоковиќ, Луис Хамилтон, Џеки Чен и Шварценегер откриле дека челичните мускули се докажано 35% подобри отколку кај другите спортисти – Еве што јадат и како го ОСВОЈУВААТ СВЕТОТ!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, е еден од продуцентите во новиот документарен филм „Тие кои го менуваат светот“ (The Game Changers). Покрај него, во продуцентскиот тим се и режисерот Џејмс Камерон, бодибилдерот, актерот и политичар Арнолд Шварценегер, деветкратната ѕвезда во НБА, Крис Крис, петкратниот шампион во Формула 1, Луис …

Повеќе »