Tag Archives: ватерполо

(ФОТО) Репрезентативецот на Србија во центар на скандал: „Јас сум геј – тоа јавно и’ порано го кажав!“

Имено, пред и по првенствениот натпревар Тераса – Сабадел, тој упатил погрдни зборови до играчот домаќин Виктор Гутиерез, поранешен репрезентативец на Шпанија во врска со неговата сексуална ориентација… Центарот на српскиот ватерполо тим од шпанската прва лига, Сабадеj, Немања Убовиќ е во центарот на скандалот за кој пишуваат шпански, италијански, …

Повеќе »

(ФОТО) „Земјотресот како цунами, од базенот во паника по гаќички избегавме на улица“

Катастрофалниот земјотрес во Хрватска предизвика голема паника во ватерполо тимот, кој тренираше во моментот на земјотресот. „Денешниот катастрофален земјотрес во Хрватска, кој за жал однесе жртви, и со епицентар во непосредна близина на Петриња и со јачина од 6,3 степени по Рихтер, ја најде машката репрезентација на Хрватска на своето …

Повеќе »