Tag Archives: васил гарванлиев

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО Е: Васил Гарванлиев стапил во брак и ги споделил фотките со сопругот!

Од неодамна се шушкаше дека нашиот претставник на „Песна на Евровизија“, Васил Гарванлиев скромно најавува дека ќе стапи во брак… Тој на Инстаграм споделуваше фотографии од неговите денови во Чикаго, потоа настапите и под една фотка најави дека конечно ја нашол љубовта на својот живот. „Небото е полно со ѕвезди …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Гарванлиев во Америка го „остварува“ својот сон: Живее бајка, пее, снима албум и… се АРМАСАЛ!

Македонскиот минатогодишен евровизиски претставник, Васил Гарванлиев, ја живее војата бајка… По престојот во Македонија тој пред неколку месеци замина за Чикаго, САД… И, ако може да се суди по неговите објави на Инстаграм – активен е, настапува, подготвува албум а утре, 22.април, ќе го промовира првиот сингл од албумот „Porcelain …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара Тодевска бесна поради пласманот на Македонија на Евровизија

Македонија се претстави синоќа во првото полуфинале на Евровизија, но за жал не успеа да се пласира во финалето. По тој повод се огласи и пејачката Тамара Тодевска, која ја претставуваше нашата земја во 2019 година, кога го освои седмото место. После Хрватска, која е разочарана и огорчена што нивниот …

Повеќе »

Евросонг 2021: Васил Гарванлиев не се пласира во финалето!

Првата полуфинална вечер мина во знакот на неколку фаворизирани изведувачи кои со изведбите на своите композиции докажаа зошто се фаворити. Според гласовите на жирито и публиката во големото финале во сабота се пласираа: 1. Литванија 2. Русија 3. Шведска 4. Кипар 5. Норвешка 6. Белгија 7. Израел 8. Азербејџан 9. …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва во Ротердам на „Песна на Евровизија“ се одржува првото полуфинале: Гарванлиев настaпува шести

Вечерва во Ротердам ќе започне 65. издание на „Песна на Евровизија“. Директниот пренос од првата полуфинална вечер е на МРТ од 21. часот. Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи вечерва,на првото полуфинале на изборот на песна за Евровизија во Ротердам, Холандија шести по ред. Васил вечерва ќе ја …

Повеќе »

(ФОТО) Утре почнува Евросонг – нови правила поради корона вирусот

Околу 3.500 навивачи со негативен тест за ковид ќе учествуваат во финалето на 22. мај во салата „Ахој“ Се враќа кичестиот гламур на Евровизија. Откако минатата година беше откажана поради пандемија, Холандија ќе организира европски телевизиски натпревар во вторник и четврток, за кога е закажано полуфиналето, а големото финале е …

Повеќе »

ЕВРОВИЗИЈА 2021: Eксклузивен оброк од Тери Прием за Васил Гарванлиев – инспириран од македонските вкусови

Васил Гарванлиев беше единствениот учесник на овогодинешното издание на фестивалот кој имаше ексклузивна можност да го вкуси македонскиот оброк на Тери Прием, но во варијанта без месо… Врвниот шеф Тери Прием ги обедини вкусовите на Евровизија во книгата со рецепти „Вкусот на Ротердам“. Книгата содржи 41 рецепт, секој еден карактеристичен …

Повеќе »

ЕВРОВИЗИЈА 2021: Европската јавност за Васил Гарванлиев – „Учиме многу од тебе!“

По успехот на Тамара Тодевска во 2019-та, Гарванлиев чувствува огромна одговорност, но воедно и ужива во предизвикот. Како предност го смета тоа што впрочем тој и беше дел од тимот кој таа година постигна историски успех, како придружен вокал на Тамара. Овогодинешниот евровизиски претставник Васил Гарванлиев веќе е во Ротердам, …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Гарванлиев на кладилниците за Евросонгот има коефициент до 500! Или 1 % шанси за победа!

Македонскиот претставник за Песна на Евровизија 2021, Васил Гарванлиев има лоши квоти на кладилниците кои се бават со пласманот на учесниците… И, така додека Фанција веќе подолго е на првото место со коефициент 4 а многу „тесно“ ја следи Малта, Васил Гарванлиев е со коефициент кој се искачува до 500, …

Повеќе »