Tag Archives: ванеса брајант

(ВИДЕО+ФОТО) СО МНОГУ ЕМОЦИИ И БОЛКА: Ванеса Брајант, со очи полни со солзи, првпат јавно зборуваше за саканиот Коби и нивната ќерка Џиана!

Досега Ванеса Брајант се обраќаше преку Инстаграм, онака тивко, со многу болка, се обидуваше да живее со болката дека остана без саканиот сопруг Коби Брајант и ќерката Џиана… Ванеса Брајант со емотивен говор ги трогна сите присутни на комеморацијата за Коби и Џиана во „Стејпл Центарот“ во Лос Анџелес. Додека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прв Ден на вљубените на Ванеса без Коби:„Ми недостасуваш, засекогаш твоја!“

Ванеса објавила фотографија со починатиот сопруг со песната „Tell Him“ на Лорен Хил. Нејзините следбеници биле трогнати со објавата. И пишувале дека вистинската љубов никогаш не престанува… Ванеса Брајант (37) го минала првото Валентиново (Ден на вљубените) без својот сопруг Кобе кој трагично загина во хелихоптерска несреќа која го шокираше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопругата на починатиот Коби Брајант објавила снимка од седуммесечната ќерка Капри:„Изгледа исто како мојата Џиџи!“

Ванеса полека се опоравува од трагичната смрт на сопругот и ќерката,а во тоа и помагаат нејзините ќерки Наталиа, Вјанка и Капри. Иако минува низ многу тежок период во животот, Ванеса Брајант и понатаму има насмеано лице поради ќерката Капри. На својот профил на Инстаграм објавила видео на преслатката седуммесечна ќерка. …

Повеќе »

(ФОТО) ВДОВИЦАТА НА КОБИ РАСПЛАКАЛА МНОГУМИНА СО НОВАТА ОБЈАВА :Еве што Ванеса Брајант му порачала на починатиот сопруг!

„Мој најдобар пријател. Толку ми фалиш. Ми фали да ми кажеш:’Добро утро кралице или принцезо“, „Мојот згоден, шашав, забавен и сакан маж…“, пишува Ванеса Брајант и многумина расплакала. Ванеса Брајант, сопруга на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, повторно се огласила на Инстаграм. Како што е познато, таа пред 10. дена …

Повеќе »

(ФОТО) Неутешна мајка: Ванеса со нова фотографија за загубата на ќерката Џиџи!

„Го гледам моето девојче повторно насмеано и среќно со кошаркарска топка под раката, во виолетово жолта тренерка и тоа ми го загреа срцето. Мојата Џиџи“ Ванеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант која во стравичната несреќа покрај сопругот ја изгуби и ќерката Ѓијана,е активна на социјалните мрежи каде својата болка ја …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА: Потресна порака на вдовицата на Брајант: „Не може да го има Коби без Џиџи“

Ја испратила емотивната вечер во „Стаплес центарот“ посветен на нејзиниот сопруг Ванеса Брајант, вдовицата на загинатиот кошаркар Коби Брајант, ја испратила емотивната вечер во „Степлес центарот“ посветена на нејзиниот сопруг. Ова е прва игра на Лејкерси по смртта на Брајант на 26. јануари во хеликоптерска несреќа а организацијата се потрудила …

Повеќе »