Tag Archives: ванеса брајант

(ФОТО) Емотивна објава на вдовицата на Коби за роденденот на починатата ќерка

Вдовицата на кошаркарската легенда Коби Брајант, Ванеса Брајант, на својот Инстаграм и го честиташе роденденот на својата покојна ќерка Џијана, која загина во страшна хеликоптерска несреќа со нејзиниот татко во јануари минатата година. Имено, Џијана Брајант вчера би го прославила својот 15-ти роденден, а нејзината мајка Ванеса објави емотивна посвета …

Повеќе »

НА ГОДИШНИНА НА СМРТТА – Ванеса Брајант: „Коб, направивме се добро, а Џиџи, мама секогаш ќе биде горда на тебе!“

Ванеса објавила трогателно писмо од најдобрата пријателка на Џијана, Обри Калаган Помина една година од трагичната смрт на славниот кошаркар Коби Брајант или Црна Мамба, како што го нарекуваа, и неговата ќерка Џијана. Сопругата на Коби и мајката на Џијана, Ванеса Брајант, вдовицата на Коби и мајката на девојчето Ванеса …

Повеќе »

Сопругата на Коби, Ванеса Брајант, со емотивна честитка до ЛА Лејкерс:„Штета што Коби и Џиџи не можат да го видат ова!“

Ванеса Брајант со емотивна порака на ЛА Лејкерс им ја честитала 17. титула во НБА:!Штета што Коби и Џиџи не може да го видат ова“. Кошаркарите на ЛА Лејкерс стигнаа до шампионската титула во НБА лигата славејќи во серијата со 4-2 во победи. Веднаш пристигнала и честитка од Ванеса Брајант, …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби ја исфрлила мајката од куќата:„Што сака, ја издржувавме 20. години?“

Ванеса Брајант, вдовицата на кошаркарскиот великан Коби Брајант, неодамна започналаправна битка со компанијата што го поседуваше контроверзниот хеликоптер Sikorsky S-76B, Island Express Helicopters, пренесуваат американските медиуми. Но, се чини дека сега мора да се соочи и со обвинувањата на сопствената мајка. Имено, Софија Лејн во интервју за Univision открила дека …

Повеќе »

(ФОТО) Ванеса Брајант ги блокирала фан страниците на Коби Брајант на интернет: Причината „крши срца!“

БРАЈАНТ во текот на викендот испратила емотивна порака до обожавателите на Коби Брајант објаснувајќи ги неодамнешните измени што ги направила на нејзината страница на Инстаграм за да може да продолжи понатаму по неочекуваната смрт на нејзиниот сопруг. Ванеса им се заблагодарила на обожавателите на Коби за поддршката, но исто така …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши средно училиште. “Честитки, Џиџи. Те сакам засекогаш и вечно. Јас сум толку горда на тебе”, напишала таа на Инстаграм со фотографија од дипломата. Џиана, нејзиниот татко Коби Брајант и седум други лица загинаа во хеликоптерска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пет месеци од трагедијата во семејството на трагично починатиот Коби Брајан СЕ ВРАЌААТ НАСМЕВКИТЕ

По скоро пет месеци од трагичната смрт на НБА-легендата Коби Брајант, работите во неговото семејство полека се враќаат во нормала. Ожалостената Ванеса Брајант остана сама со три деца, откако нејзиниот сакан сопруг и 13-годишната ќерка Џиана починале во хеликоптерска несреќа што не се памети. Иако била презаситена од тага, Ванеса …

Повеќе »

ВАНЕСА ОФИЦИЈАЛНО СЕ ОБРАТИЛА НА СУД: Сопругата на Коби поднела тужба – бара оштета за душевна болка поради фотографиите од местото на несреќата

Сопругата на починатата легенда на НБА, Коби Брајант, Ванеса, покренала судска постапка против одговорните за неовластено објавување и дистрибуција на фотографии од местото каде се урна хеликоптерот, каде се наоѓаа нејзиниот сопруг и ќерката Џанина. Ванеса во петокот поднела тужба, врз основа на која бара компензација за душевната болка што …

Повеќе »

(ФОТО) НОВ УДАР ЗА ВДОВИЦАТА НА БРАЈАНТ: Ванеса пронашла неотворено писмо од Коби, еве што и напишал

Ванеса Брајант, сопругата на легендарниот кошаркар на Лејкерс, на Инстаграм пбјави фотографија од неотворено писмо од Коби Брајант. Таа го прочитала на роденденот – на 5 мај. „Вчера најдов плик со натпис на кого: За љубовта на мојот живот. Од твојот Папи. Чекав да го отворам писмото за мојот роденден. …

Повеќе »