Tag Archives: ваерн

Почнува Лига на шампионите: Вечерва на распоред еден од најголемите дерби натпревари

ВЕЧЕРВА започнува 67-то издание на Лигата на шампионите, најголемото, најбогатото и најгламурозното фудбалско клупско натпреварување во светот, а титулата ја брани англиски Челзи. Вечерва дербито на клубовите кои заедно освоија 11. Лиги на шампиони Два натпревари се играат веќе во 18:45 часот. Еден од нив е дуелот од групата Г …

Повеќе »