Tag Archives: будимпешта

(ВИДЕО) Најновите Фчерашни новости со директни јавувањи од Будимпешта, Париз и Брисел

Во новата епизода на Фчерашни новости се враќаат познатите Алфа и Буби. Кого бркаат тие овојпат и зошто!? Фчерашни новости ги прати вестите од светот, па успеа да овозможи директно јавување од Париз, Будимпешта и Битола. Што ли ни изјавија дописниците!? Во редакцијата, Менде гибнатиот се мисли што да направи …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на премиерот Заев максимално го користи летото: После Грција со момчето одмора на Малта

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра, годинава е матурантка и се чини дека решила максимално да ги искористи летните денови пред есенските обврски… Александра Заева ужива на Малта. Ќерката на македонскиот премиер Зоран Заев со нејзиното момче Иван Проданов после одморот во Грција, уживаат во убавините на Валета. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Никола Груевски на фотографија во друштво на старлета: Твитерџиите со „интересни“ реакции

Како и што прилега на било која забава ако мажите не се придружувани од атрактивна девојка која ќе го привлекува вниманието исто како да не биле…Истото се случило и со Никола Гревски на една забава во Будимпешта… Поранешниот македонски премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, пред неколку дена присуствувал …

Повеќе »

(ФОТО) Морничава вистина зад железните чизми: Споменик кој сите би требало да го видат!

Чевлите на брегот на Дунав се глетка која би требало да се види за да никогаш не заборавиме на стравотиите на нацизмот и фашизмот… Малечки и големи, машки и женски, р’ѓосани од водата и времето чевлите на брегот на Дунав блиску до Парламентот во Будимпешта,е споменик кој предизвикува тага и …

Повеќе »