Tag Archives: бричење

(ВИДЕО) Маж (40) се избричил после 10. години: Реакцијата на неговата сопруга е несекојдневна!

Не можела да поверува во она што го гледа… Професионалниот модел и амбасадор на производи за нега на брада Карлос Коста направил нешто невообичаено – ја избричил брадата за прв пат после 10. години. На видеото што го сними, тој рекол: „Имам 40. години, стар сум и сакам да видам …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО ДЕЛО: Фризер поканил бездомник во салонот кој половина час подоцна изгледал како вистински господин!

Анил Какмак е добро познат фризер и YouTuber од Турција. Во ова видео, тој покажува како се погрижил за Хајри, бездомник од соседството кого го познавал веќе некое време. Хајри понекогаш доаѓал во салонот и прашувал дали може да добие шолја кафе или чај. Овој пат, тој не само што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спремен за бричење: Младоженец во Богородица

Секое место си има адети особено оние за свадба, но вакво сигурно не сте виделе… Во село Богородица имаат специфичен адет за бричење на младоженецот…Го седнале на столче, нозете во корито, валкан, не може повеќе, ќе го бричат…И на крај ќе го тушираат… Вакво нешто немаме видено за некој друг …

Повеќе »