Tag Archives: брза диета

Диета Ефектно: 5 кг. помалку за седум дена

Оваа диета трае седум дена и се препорачува на оние кои треба да истопат 3 до 5 килограми за кусо време. Не е препорачлива за подолг период бидејќи не е едноставна за држење.Но, доколку стриктно се придржувате кон наведениот план на исхрана за седум дена можете да истопите цели 5 …

Повеќе »

(Мени) БРЗА ДИЕТА со суви сливи: За 3. дена и до 3. килограми помалку!

Нашата народна медицина многу ги цени црните сливите бидејќи се користат за забрзување на метаболизмот Сува сливи за губење на тежината се одличен избор бидејќи го забрзуваат метаболизмот благодарение на нивните диетални влакна, поради што тие често се препорачуваат во диетата. Покрај влакна, тие содржат и антиоксиданти, поточно вредни бета-каротин, …

Повеќе »

Со „Војничка диета“ истопете 4. килограми за само 3 дена!

Губењето килограми со војничката диета е можно бидејќи секој ден се внесува до 1.000 калории што е многу помалку од просекот кој една жена треба да го конзумира дури и ако е на диета. Диетата се спроведува три дена во неделата. Потоа треба да се направи пауза од четири дена …

Повеќе »

(ФОТО) Диета со кисело млеко: За 10. дена можете да истопите 5. килограми

Со помош на оваа диета можете да истопите и’ до пет килограми за десет дена. Сепак, имајте предвид дека станува збор за рестриктивна диета и не би требало да ја држите подолго од 14. дена. По извесно време можете да ја повторите, се препорачува после еден или два месеци… Киселото …

Повеќе »