Tag Archives: бремени жени

ПЕТ причини поради кои би требало што почесто да јадете јајца

Најновите истражувања покажуваат дека штетните ефекти на јајцата врз телото не се толку големи како што се мислеше претходно… Иако многумина мислат дека јајцата го зголемуваат холестеролот, новото истражување покажа дека тие не се штетни за организмот, како што се мислеше. Еве неколку причини зошто треба да ги јадете што …

Повеќе »

НИКАКО СО АЛКОХОЛ: Предупредување на руските лекари за одредени органичувања на почетокот на масовната вакцинација 

Алкохолот не смее да се консумира на денот на вакцинирањето, вели еден од најпознатите руски нарколози, проф. Д-р Јуџин Брин. „Секој лек не треба да се зема истовремено со алкохол. Покрај тоа што е токсичен, алкохолот го ослабува дејството на вакцината и негативно влијае на имунитетот“, објаснува д-р Брин. Деца …

Повеќе »

Ако секој ден изедете по два портокали на вашето тело, на подобро, ќе му се случат овие неверојатни промени!

Подолу, прочитајте за здравствените придобивки од конзумирање на две портокали во текот на денот Портокалите се најпопуларните медитерански плодови, кои се богати со витамините Ц, Б и А, содржат калиум и калциум. Точно висока содржина на витамин Ц делува како антиоксиданс, а ова овошје има големи придобивки за организмот. Го …

Повеќе »