Tag Archives: бојкот

(ВИДЕО) Бензема на полувремето наредил бојкот на соиграч:Еве што направил во вториот дел!

Бизарна ситуација на полувремето од второто коло од групата во Лигата на шампионите, помеѓу Борусија Менхенгладбах – Реал, при водство на домаќините со 1:0. Играчите на Реал стоеле во тунелот и чекале да излезат на теренот пред вториот дел, а во пролазот се договарале за последните детали од планот на …

Повеќе »

ГИ ПОДРЖУВА НБА ИГРАЧИТЕ – Хамилтон нема да ја бојкотира трката на Формула 1: „Во Белгија сме, не сме во Америка!“

Луис Хамилтон потврдил дека ќе се трка во трка во Формула 1, овој викенд, во Белгија на легендарната патека Спа-Франкоршамп, откако се појавиле информации дека тој може да ја бојкотира повредата ранувањето на Џејкоб Блејк во Соединетите држави. Говорејќи пред новинарите во четвртокот, Хамилтон рече дека ќе настапи во трката …

Повеќе »

Мајкл Џордан го победил бојкотот на НБА лигата

Мајкл Џордан, легендарниот кошаркар и сопственик на „Шарлот Хорнетс“, одиграл важна улога во преговорите во врска со бојкотот на лигата. Лигата беше суспендирана, откако кошаркарите решија да стапат во бојкот, а причина за тоа беше ранувањето на 29-годишниот Џејкоб Блејк, кога беше застрелан седум пати во грбот од белиот полицаец …

Повеќе »

Грците поради Аја Софија ги укинале турските серии

Грчката телевизија ANT1 престанала да емитува турски серии на својата програма во текот на летото, како одговор на одлуката на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган да ја претвори Аја Софија во џамија. Главниот уредник Јоргос Пофантис рекол дека одлуката е донесена и наскоро ќе биде претставена нова програма. Тој објаснил …

Повеќе »