Tag Archives: босна и херцеговина

(ФОТО) Природен резерват каде што можете да пиете вода од кој било извор, а реката ја менува бојата

Според многу планинари, планината Прењ е најдобрата и најубавата планина во Босна и Херцеговина, позната како исклучително атрактивна дестинација за љубителите на активните одмори и природата. Прењ зафаќа приближно 600 квадратни километри и се наоѓа во централниот дел на Динарскиот планински систем, што го дефинира неговиот карактер. Има единаесет врвови …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОГАШ ПРЕЖАЛЕНА – Принцезата Дијана денеска ќе го прославеше својот 61. роденден: Последната официјална посета била во Босна и Херцеговина

Омилената принцеза Дијана, попозната како Лејди Ди, денеска ќе го прославеше својот 61. роденден. Таа е родена на 1. јули 1961. година во Сандрингем, Обединетото Кралство, а минатата година на роденденот на никогаш незажалената принцеза од Велс, нејзиниот споменик беше откриен во палатата Кенсингтон. View this post on Instagram A …

Повеќе »

МУЗИЧКО „УЖИВАЊЕ“: Влатко Стефановски пристигнува во БиХ, ќе настапува во четири градови

Музичките сладокусци во БИХ се радуваат на гостувањето на Влатко Стефановски трио во нивната земја… Концертите се закажани во Зеница, Тузла, Сараево и Мостар Гитарскиот магионичар Влатко Стефановски во март и април ќе одржи мини турнеја во БИХ. Неговите концерти беа најавени за 2020. година, но плановите беа пореметени поради …

Повеќе »