Tag Archives: борусија

(ВИДЕО) СРАМЕН ЧИН – Судијата од Халанд барал автограм! Коментаторите: „Тоа не се прави!“

МАНЧЕСТЕР СИТИ синоќа ја победи Борусија со 2:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Домаќините поведоа во 19-та минута со голот на Кевин Де Брујн, а Борусија израмни преку Реус на шест минути пред крајот. Но, гостите не издржаа и Фил Фоден му донесе победа на Сити …

Повеќе »