Tag Archives: борба за живот

(ВИДЕО) Вознемирувачки призор во трговски центар: Дете (4) висел од ракофатот на ЕСКАЛАТОР па паднал од висина од 20. метри!

Момчето (4) се бори за живот, откако паднало од висина од 20. метри, држејќи се за ракофатот на ескалаторот во руски трговски центар, ги преплашил присутните купувачи. Четиригодишното момче се здобило со сериозни повреди на главата кога, во отсуство на неговите родители, решил да го „испроба“ ескалаторот во трговскиот центар …

Повеќе »

Апел за помош на Гоце Илиески: Како возач на Итна медицинска помош во Прилеп помогна многу животи да се спасат – да помогнеме во спасувањето на неговиот!

Гоце Илиески е возачот од Итната медицинска помош Прилеп кој е заслужен за многу извојувани битки со Ковид 19 кај бројни пациенти. Да бидеме хумани и да помогнеме да ја добие битката за својот живот! „Почитувани хумани луѓе, за жал ви се обраќам од името на една предобра и вредна …

Повеќе »

(ВИДЕО) АЈКУЛА НАПАДНАЛА ЖЕНА: Камерата ја снимила борбата за живот – нуркач во последен момент дошол да и помогне!

Една Германка била нападната од ајкула додека нуркала во Црвеното Море, а камерата снимила како предаторот и ги забил забите во рамото. Жената ја спасил инструктор кој дошол и ја избркал ајкулата, додека другите нуркачи тргнале да се враќаат на површината. Германката имала голема рана на рамото, а завршила со …

Повеќе »

(ФОТО) ВО БОЛНИЦА ДОШОЛ ПОРАДИ СКРШЕНА РАКА! Му рекле дека му останале уште само 24 ЧАСА ЖИВОТ – Почната БОРБАТА за живот!

Младиот менаџер Џејмс Мекгил имал успешна кариера како еден од сениорите во Гугл кога ја скршил раката во декември минатата година. Тој отишол во болница бидејќи забележал дека коската не му зараснува. Наскоро започнале и други необични симптоми кои немале никаква врска со раката. Џејмс бил работник во канцеларијата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ ја подржал шпанската тенисерката во борбата за живот

Новак Ѓоковиќ испратил порака за поддршка на Карла Суарез Наваро, тенисерка која води животна битка. Шпанска тенисерка која страда од Хочкинова болест, малигно заболување, испратила видео порака од болницата: „Трпението и самодовербата ме водеа низ мојата кариера. Не е наједноставен ривал, но ќе дадам се од себе “. Новак Ѓоковиќ …

Повеќе »